Cracovia i Unia bardzo blisko awansu do półfinału Polskiej Hokej Ligi

PZHL
W niedzielę, 26 lutego odbyły się dwa mecze ćwierćfinałowe play-off Polskiej Hokej Ligi. Comarch Cracovia pokonała Zagłębie Sosnowiec, a Tauron Re-Plast Unia Oświęcim wygrała z KH Energa Toruń. Zwycięzcy już w poniedziałek mogą świętować awans do półfinału.

Stalowe Pierniki świetnie rozpoczęły starcie z Unią. Po 13. minutach miejscowi prowadzili 2:0. Pierwsza tercja zakończyła się wynikiem 2:2. W kolejnych odsłonach bramki zdobywali już tylko goście z Oświęcimia. Pavlo Padakin zakończył spotkanie z dwoma trafieniami na koncie. W trzech meczach play-off ukraiński napastnik strzelił aż pięć goli.

W Sosnowcu Pasy szybko zaczęły zdobywać bramki. W 4. minucie było już 2:0 dla Cracovii. Ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 6:2, a reprezentant Polski Alan Łyszczarczyk zaliczył dublet.

W ćwierćfinałach rywalizacja toczy się do czterech zwycięstw i już w poniedziałek Pasy i Unia mogą zapewnić sobie awans do półfinału. W poniedziałek odbędą się w sumie cztery mecze tej fazy rozgrywek.