GKS Katowice w dogrywce uratował szanse na półfinał

GKS Katowice w dogrywce uratował szanse na półfinałPZHL
Szósty mecz ćwierćfinałowy uratował nadzieje mistrzów Polski. GKS Katowice pozostaje w grze, a o awansie do półfinału zdecyduje dopiero wtorkowy siódmy mecz w Katowicach.

W niedzielę na lodowisku Jastor odbył się szósty mecz ćwierćfinałowy w parze JKH GKS JastrzębieGKS Katowice. Obrońcy tytułu mistrzowskiego wygrali 2:1, ale potrzebowali dogrywki, by podtrzymać swoje szanse na awans do półfinału.

To był kolejny bardzo emocjonujący mecz w śląskiej parze. Pierwsza tercja zakończyła się bezbramkowym remisem. W drugiej bramkę dla gości zdobył 19-letni Piotr Ciepielewski. JKH wyrównał w 53. minucie, po celnym trafieniu Raivo Freidenfeldsa, który we wcześniejszym meczu, wygranym przez jastrzębian 3:2 także wpisał się na listę strzelców. Po 60. minutach było 1:1. W dogrywce złotego gola strzelił Grzegorz Pasiut.

W serii do czterech zwycięstw jest zatem 3-3. We wtorek w Satelicie odbędzie się decydujące starcie. Zwycięzca zagra w półfinale z Comarch Cracovią.