Hat-trick Owena Tippetta dał zwycięstwo Flyers nad Sabres

AFP
Owen Tippett strzelił trzy gole i zapewnił gospodarzom z Philadelphia Flyers zwycięstwo 5:2 nad Buffalo Sabres w piątkowy wieczór.

Joel Farabee i James van Riemsdyk dodali po jednej bramce dla Flyers, którzy przerwali serię czterech porażek z rzędu. Kevin Hayes i Tony DeAngelo zaliczyli po dwie asysty dla Flyers, a bramkarz Carter Hart obronił 36 strzałów.

Victor Olofsson strzelił dwa gole dla Sabres, którzy przegrali drugi raz z rzędu. Bramkarz Sabres, Craig Anderson, zatrzymał 17 uderzeń.

Maple Leafs - Hurricanes 5:2

Zach Aston-Reese strzelił dwa gole w meczu, w którym Toronto pokonało gości z Karoliny.

Morgan Rielly dołożył bramkę i asystę dla Maple Leafs. Mitchell Marner i Auston Matthews również trafili do siatki, a John Tavares Calle Jarnkrok mieli po dwie asysty.

Brady Skjei i Martin Necas zdobywali bramki dla Hurricanes w pierwszym z trzech rzędu meczów wyjazdowych. Zawodnicy Karoliny, dla których Piotr Koczetkow zaliczył 19 obron, przegrali po raz trzeci w czterech meczach.

Blues - Capitals 5:2

Sammy Blais zaliczył pierwszy mecz w karierze, w którym strzelił dwa gole, prowadząc St. Louis do zwycięstwa nad Waszyngtonem. Brayden Schenn miał gola i asystę po stronie Blues, którzy wygrali trzeci z ostatnich pięciu meczów.

Jordan Kyrou i Kasperi Kapanen z ekipy St. Louis zdobywali bramki, a Brandon Saad zanotował dwie asysty. Joel Hofer obronił 32 strzały w swoim pierwszym występie w tym sezonie.

Martin Fehervary i Nicklas Backstrom strzelili po bramce, a Darcy Kuemper zatrzymał 17 strzałów dla Capitals, którzy wygrali tylko dwa z ostatnich sześciu meczów.

Ducks - Blue Jackets 7:4

Gol Maxa Jonesa dał prowadzenie Anaheim w końcówce, w szalonym zwycięstwie nad gośćmi z Columbus.

Anaheim czterokrotnie oddawało prowadzenie, co skończyło się remisem 4:4 blisko końca regulaminowego czasu gry. Na niecałe trzy minuty przed końcem trzeciej tercji Jones zdobył bramkę, a kolejne dwie znajdowały miejsce w już pustej bramce.

Scott Harrington strzelił dwa gole dla Anaheim. Ryan Strome i Troy Terry zdobyli po bramce i asyście, a Max Comtois i Trevor Zegras dołożyli po jednym trafieniu. Patrik Laine strzelił bramkę i zaliczył asystę dla Columbus. Cole Sillinger, Boone Jenner i Nick Blankenburg również strzelali gole.