Messi wygwizdywany przez kibiców podczas swojego ostatniego występu w barwach PSG

Napastnik Paris Saint-Germain Lionel Messi
AFP
Lionel Messi został wygwizdywany przez część kibiców Paris Saint-Germain, gdy rozgrywał swój ostatni mecz dla klubu w sobotniej porażce mistrzów Ligue 1 u siebie 3:2 z Clermont.

Oczekiwane odejście Leo Messiego z francuskiego giganta po dwóch sezonach zostało oficjalnie potwierdzone przez PSG w oświadczeniu na krótko przed sobotnim meczem.

"Jego wkład w Paris Saint-Germain i Ligue 1 jest nie do przecenienia i życzymy Leo i jego rodzinie wszystkiego najlepszego w przyszłości" – powiedział prezes PSG Nasser al-Khelaifi.

Jednak nazwisko Messiego było wykrzykiwane przez niektórych kibiców, gdy drużyny zostały ogłoszone na Parc des Princes, a argentyński zdobywca Pucharu Świata był ponownie wygwizdywany sporadycznie podczas meczu.

Napastnik Paris Saint-Germain Lionel Messi (C)
AFP

Po tym, jak PSG zdobyło w miniony weekend rekordowy 11. tytuł mistrza Francji, sam mecz nie miał większego znaczenia, a drużyna Christophe'a Galtiera zdołała roztrwonić dwubramkowe prowadzenie.

Sergio Ramos, którego odejście z PSG również zostało potwierdzone w piątek, zaznaczył swój ostatni występ, trafiając w 16. minucie po dośrodkowaniu Vitinhy.

Hołd dla walczącego o życie Sergio Rico

Kylian Mbappe, chcąc zakończyć piąty sezon z rzędu jako najlepszy strzelec Ligue 1, strzelił gola z rzutu karnego na 2:0, zdobywając swoją 29. ligową bramkę w tym sezonie, co zaznaczył, trzymając koszulkę z numerem "16" bramkarza Sergio Rico.

Hiszpan Rico, rezerwowy bramkarz PSG, jest w ciężkim stanie w szpitalu w Sewilli po tym, jak został ranny w wypadku podczas jazdy konnej w ubiegły weekend.

"Najważniejszy był hołd dla Sergio" – powiedział Mbappe nadawcy Canal Plus.

"Są ważniejsze rzeczy niż piłka nożna, a na boisku byliśmy już mistrzami. Mogliśmy przegrać 22:0 i nic by to dla nas nie zmieniło".

"Musieliśmy oddać hołd Sergio. Myślę, że wszyscy zostaliśmy dotknięci niezwykle poważną sytuacją. Martwiliśmy się o to przez cały tydzień, więc staraliśmy się oddać hołd w najlepszy możliwy sposób".

Napastnik Paris Saint-Germain Kylian Mbappe świętuje zdobycie drugiego gola dla swojej drużyny, trzymając koszulkę bramkarza Sergio Rico, który jest w poważnym stanie po wypadku podczas jazdy konnej.
AFP

Dzięki bramce Mbappe wyprzedził w klasyfikacji końcowej o dwa trafienia Alexandre'a Lacazette'a z Lyonu, ale PSG nie potrafiło utrzymać przewagi w meczu.

Johan Gastien wykorzystał błąd Marco Verrattiego i zdobył bramkę dla Clermont, po czym Grejohn Kyei spudłował z rzutu karnego. Goście wyrównali w doliczonym czasie pierwszej połowy, gdy Mehdi Zeffane strzelił z bliskiej odległości po tym, jak Gianluigi Donnarumma wypiąstkował piłkę. Kyei zapewnił Clermont wygraną w drugiej połowie.

Dzięki słynnej wygranej Clermont zakończyło sezon na ósmym miejscu. PSG odebrało trofeum mistrzowskie po meczu, ale zakończyło sezon z siedmioma ligowymi porażkami i  wszystkie poniosło w 2023 roku.