Tenis Flash: Trudna przeprawa Djokovicia i Alcaraza. Hubert Hurkacz odpada z turnieju

Carlos Alcaraz marzy o tytule w Paryżu
AFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flash przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić!

23:22 Hubert Hurkacz odpadł z turnieju w trzeciej rundzie. Polak po niezwykle zaciętym meczu przegrał w tie-breaku z Juanem Pablo Varillasem.

22:50 Carlos Alcaraz, numer jeden na świecie, przestraszył się Denisa Shapovalova w drugim secie, w którym Kanadyjczyk uzyskał przełamanie nad Hiszpanem, ale walczył dalej, wygrywając pojedynek 6-1, 6-4, 6-2.

22:16 Karolina Muchova zapewniła sobie miejsce w trzeciej rundzie, wygrywając 6-3, 6-2 z Iriną-Camelią Begu.

21:16 Stefanos Tsitsipas wygrywa 6:2, 6:2, 6:3 z Diego Schwartzmanem, a w kolejnej rundzie zmierzy się z Sebastianem Ofnerem.

20:22 Cameron Norrie odpada z French Open. Rozstawiony z numerem 14 został wyeliminowany przez rozstawionego z numerem 17 Lorenzo Musettiego w dwóch setach 6-1, 6-2, 6-4.

19:12 Kolejne rozstrzygnięcia w turnieju pań. Sloane Stephens (30. WTA) pokonała 6:3; 3:6; 6:2 Julię Putincewą (58. WTA) i wywalczyła awans do 4. rundy French Open. Jej kolejną rywalką będzie Aryna Sabalenka.

Dalej gra też Elina Avanesyan (134. WTA), która odpadła w kwalifikacjach do tej imprezy, ale dostała się do turnieju jako "szczęśliwa przegrana". Rosjanka tym razem okazała się lepsza od Clary Tauson (127. WTA) 3:6; 6:1; 7:5 i zagra w 4. rundzie French Open. Dla Avanesyan to debiut na paryskich kortach. Dzięki świetnej grze zaliczy spory awans. Na ten moment w rankingu „na żywo” plasuje się na 78. pozycji.

19:05 Novak Djokovic (3. ATP) miał ogromne problemy podczas dwóch setów rywalizacji z Alejandro Davidovichem Fokiną (34. ATP), ale ostatecznie Hiszpan nie wykorzystał swoich szans na zwycięstwo. Serb wygrał 7:6(4); 7:6(5); 6:2. Spotkanie trwało ponad trzy i pół godziny, co na trzysetowy pojedynek pokazuje, jak wyrównane było to starcie.

18:12 Elina Svitolina (192. WTA) przegrała pierwszego seta z Anna Blinkovą (56. WTA), ale odwróciła losy meczu. Ukrainka pokonała Rosjankę 2:6; 6:2; 7:5. Jej kolejną rywalką będzie kolejna Rosjanka – Daria Kasatkina.

16:12 Lorenzo Sonego (48. ATP) wyeliminował Andrieja Rublowa (7. ATP) w 3. rundzie French Open. Włoch przegrał dwa pierwsze sety, ale w trzech kolejnych to on był górą. Ostatecznie Sonego wygrał 5:7; 0:6; 6:3; 7:6(5); 6:3. Spotkanie trwało prawie cztery godziny.

15:13 Karen Chaczanow (11. ATP) awansował do 4. rundy Roland Garros. Rosjanin w czterech setach pokonał Thanasiego Kokkinakisa (108. ATP). Chaczanow wygrał 6:4; 6:1; 3:6; 7:6(5). Spotkanie trwało trzy godziny i czterdzieści pięć minut.

14:57 Aryna Sabalenka (2. WTA) bez żadnych problemów awansowała do 4. rundy French Open. Białorusinka wygrał 6:2; 6:2 z pogromczynią Magdaleny Fręch – Kamillą Rachimową (82. WTA).

14:52 Anastazja Pawluczenkowa (333. WTA) okazała się lepsza od Anastazji Potapowej (25. WTA) w rosyjskim starciu o 4. rundę French Open. Mecz zakończył się wynikiem 4:6; 6:3: 6:0.

14:49 Niestety nie jest to dobry dzień dla polskich deblistów. Po porażce Katarzyny Piter tym razem udział w turnieju zakończył Jan Zieliński, który w parze z Hugo Nysem przegrali 6:7(5); 4:6 z Marcelo Melo i Johnem Peersem.

13:35 Katarzyna Piter i Dalma Galfi odpadły w 2. rundzie turnieju deblowego w Paryżu. Polsko-węgierska para przegrała 6:4; 2:6; 5:7. Piter i Galfi prowadziły w trzeciej partii 3:0 z dwoma przełamaniami i serwowały na zwycięstwo przy wyniku 5:4, ale ostatecznie odpadły z duetem Gabriela Dąbrowski/Luisa Stefani.

13:25 Elise Mertens (28. WTA) nie dała żadnych szans swojej rywalce i awansowała do 4. rundy French Open. Jessica Pegula zdołała zdobyć tylko cztery gemy i przegrała 1:6; 3:6 w niecałe półtorej godziny.

13:10 Martyn Pawelski (664. ATP) wygrał 6:4; 1:6; 6:1 z Lautaro Midonem (719. WTA) i awansował do półfinału turnieju rangi ITF M15 w Kursumlijskiej Banji.

12:05 Daria Kasatkina w ekspresowym tempie znalazła się w czwartej rundzie French Open. Rosjanka straciła tylko jednego gema w starciu z Payton Stearns i zamknęła całe spotkanie w 57 minut.

08:30 Po wczorajszych emocjach związanych ze startami Polaków w Paryżu nie inaczej będzie dziś. Na kortach powalczą Katarzyna Piter, Jan Zieliński i oczywiście Hubert Hurkacz. Nie zabraknie też czołówki światowego tenisa. Carlos Alcaraz, Novak Djokovic czy Aryna Sabalenka, to tylko kilka gwiazd, które powalczą o awans do kolejnej rundy turnieju wielkoszlemowego na kortach ziemnych.