Alpejski PŚ. Norweg Kilde wygrał zjazd w Wengen

Norweg Kilde wygrał zjazd w Wengen
Norweg Kilde wygrał zjazd w WengenPAP
Wicelider klasyfikacji generalnej Norweg Aleksander Aamodt Kilde wygrał w sobotę w szwajcarskim Wengen na słynnej trasie Lauberhorn zjazd alpejskiego Pucharu Świata. Dzień wcześniej był najszybszy w supergigancie. Liderem cyklu pozostał narciarz gospodarzy Marco Odermatt.

Kilde, który odniósł 19. pucharowe zwycięstwo w karierze, a szóste w tym sezonie, uzyskał czas 1.44,14. Drugie miejsce zajął lider PŚ Odermatt tracąc 0,88 s, a trzecie Włoch Mattia Casse - strata 1,01, który w wieku 32 lat po raz drugi w karierze stanął na pucharowym podium.

Ze względu na zbyt silny wiatr trasa zjazdu w jej górnej części została skrócona i zamiast 4,5 km zawodnicy mieli do przejechania nieco ponad 3 km.

W klasyfikacji generalnej broniący Kryształowej Kuli Odermatt o 340 pkt wyprzedza Kildego.

W sobotę po raz ostatni w karierze na Lauberhorn wystartował mistrz świata Beat Feuz i zajął piąte miejsce ze stratą 1.25. Szwajcar już wcześniej zapowiedział, że po tegorocznym sezonie zakończy karierę sportową.

W niedzielę w Wengen odbędzie się slalom.

Wyniki: 1. Aleksander Aamodt Kilde (Norwegia) 1.43,14 2. Marco Odermatt (Szwajcaria) strata 0,88 s3. Mattia Casse (Włochy) 1,01 4. Vincent Kriechmayr (Austria) 1,15 5. Beat Feuz (Szwajcaria) 1,25 6. Marco Schwarz (Austria) 1,29Klasyfikacja PŚ (po 19 z 39 zawodów):1. Marco Odermatt (Szwajcaria) 1186 pkt 2. Aleksander Aamodt Kilde (Norwegia) 846 3. Henrik Kristoffersen (Norwegia) 565 4. Vincent Kriechmayr (Austria) 532 5. Lucas Braathen (Norwegia) 465 6. Loic Meillard (Szwajcaria) 427Klasyfikacja zjazdu (po 6 z 11 zawodów):1. Aleksander Aamodt Kilde (Norwegen) 505 pkt 2. Marco Odermatt (Schweiz) 386 3. Vincent Kriechmayr (Österreich) 319.