Dominik Kubera zwycięzcą turnieju o Złoty Kask - Memoriału Jerzego Szczakiela

Dominik Kubera zwycięzcą turnieju o Złoty Kask - Memoriału Jerzego SzczakielaPAP
Dominik Kubera (Orlen Oil Motor Lublin) wygrał w Opolu żużlowy turniej o Złoty Kask, będący jednocześnie Memoriałem Jerzego Szczakiela. Drugie miejsce zajął Kacper Woryna (Tauron Włókniarz Częstochowa), zaś trzecie Przemysław Pawlicki (NovyHotel Falubaz Zielona Góra).

Od 2021 r. patronem rywalizacji o Złoty Kask jest pierwszy polski indywidualny mistrz świata na żużlu Jerzy Szczakiel, który zmarł 1 września 2020 roku. Wychowanek Kolejarza Opole po złoty medal sięgnął w 1973 roku w Chorzowie.

Turniej rozegrano po trzeci z rzędu w Opolu. Na liście startowej byli m.in. czterokrotny mistrz świata Bartosz Zmarzlik (Orlen Oil Motor Lublin) i ubiegłoroczny triumfator Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław).

Ze względu na uraz nie wystartował Janusz Kołodziej (Fogo Unia Leszno). Zastąpił go Woryna.

Po dwóch seriach poniedziałkowych zawodów komplet punktów, sześć miał tylko Przemysław Pawlicki, a jeden mniej od niego trzech żużlowców: Dominik Kubera, Szymon Woźniak (ebut.pl Stal Gorzów) i Bartosz Zmarzlik. Po 12. wyścigu wspomniany zawodnik spod znaku "Myszki Miki" nadal był na prowadzeniu. W tym momencie jeden punkt straty do niego miał tylko Kubera (odpowiednio dziewięć i osiem).

Po 15. wyścigu zawody zostały przerwane gdyż zasłabł jeden z kibiców. Przerwa trwała stosunkowo krótko i szybko dokończono czwartą serię. Po niej nadal prowadził Przemysław Pawlicki, z dorobkiem 10 punktów. Jednak ten w swoim wyścigu był dopiero trzeci i zrównał się z nim punktami Kubera (jednak z mniejszą liczbą zwycięstw).

Ta dwójka stanęła razem pod taśmą w 19. wyścigu. Wygrał triumfator imprezy, a dotychczasowy lider nie zdobył nawet punktu. Przez to spadł w końcowej klasyfikacji na trzecie miejsce.