Hampel opuszcza Motor Lublin. W nowym sezonie będzie jeździł w Falubazie Zielona Góra

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Hampel opuszcza Motor Lublin. W nowym sezonie będzie jeździł w Falubazie Zielona Góra
Jarosław Hampel w barwach Motoru Lublin
Jarosław Hampel w barwach Motoru Lublin
PAP
W nowym sezonie barwy beniaminka ekstraligi żużlowej Enei Falubazu Zielona Góra będzie reprezentował Jarosław Hampel, który przez cztery minione sezony jeździł w Motorze Lublin. Zawodnik podpisał roczny kontrakt.

"Cieszę się, że jestem ponownie w Zielonej Górze. Bardzo lubię tor przy W69 (Wrocławska 69 – PAP). To dla mnie jedno z ulubionych miejsc do ścigania. Zamierzamy wspólnie z drużyną walczyć o jak najlepsze wyniki" – powiedział Hampel, cytowany w klubowym komunikacie.

41-letni żużlowiec startuje od 1998 r. Ma w dorobku siedem złotych medali drużynowych mistrzostw Polski, dwa srebrne i brązowy medal indywidualnych mistrzostw świata oraz sześć złotych i dwa srebrne medale drużynowych mistrzostw globu. Wywalczył też młodzieżowe i seniorskie indywidualne mistrzostwo kraju.

Hampel to jeden z najbardziej doświadczonych i utytułowanych Polaków jeżdżących obecnie w ekstralidze żużlowej. Zawodnikiem Falubazu był już w latach 2013-17.

"Jarek to niesamowicie doświadczony zawodnik, który wciąż jest głodny sukcesów. Dobrze mieć go ponownie po swojej stronie" – ocenił dyrektor sportowy zielonogórskiego klubu Piotr Protasiewicz.

Po dwóch sezonach spędzonych na zapleczu ekstraligi żużlowej, w tym roku Falubaz z kompletem zwycięstw wrócił do elity. Po awansie z zespołu odeszli: Krzysztof Buczkowski, Australijczyk Rohan Tungate, Amerykanin Luke Becker, Wiktor Trofimow, Maksym Borowiak i Dawid Rempała.