Turniej Niepodległości. W czwartek hokejowa reprezentacja Polski zagra z Estonią

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Turniej Niepodległości. W czwartek hokejowa reprezentacja Polski zagra z Estonią

Turniej Niepodległości. W czwartek hokejowa reprezentacja Polski zagra z Estonią
Turniej Niepodległości. W czwartek hokejowa reprezentacja Polski zagra z EstoniąPZHL
W czwartek, 9 listopada w ArcelorMittal Park w Sosnowcu rozpocznie się Turniej o Puchar Niepodległości. W premierowym meczu reprezentacja Polski zmierzy się z Estonią, z którą Biało-Czerwoni regularnie wygrywają. Początek spotkania o godz. 15:30. Bilety na mecz są wciąż do kupienia.

Ostatni raz obie drużyny zmierzyły się rok temu w listopadzie podczas turnieju Baltic Challenge Cup, który był rozgrywany w litewskim Kownie. Polacy wygrali 5:3, a jedną z bramek zdobył 18-letni wówczas Krzysztof Maciaś. Polacy dominowali w Kownie, pokonali też Litwę 4:2 oraz Łotwę B 9:0. Wcześniej w kwietniu w 2022 roku podopieczni Roberta Kalabera zmierzyli się z Estonią w Tychach w Mistrzostwach Świata Dywizji IB. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0.

W Sosnowcu reprezentacja rozpoczyna przygotowania do najważniejszego dla polskiego hokeja turnieju od ponad dwóch dekad. W maju 2024 roku w Czechach kadrowicze po 22 latach przerwy zagrają wśród najlepszych drużyn globu. W grupie B Polacy zmierzą się m.in. z takimi potęgami jak Słowacja, Szwecja oraz Stany Zjednoczone.

W czwartek na inaugurację Turnieju o Puchar Niepodległości drużynę prowadzoną przez Roberta Kalabera czeka starcie z Estonią, w piątek z Łotwą, a w sobotę na zakończenie turnieju z Litwą.

Poprzednie mecze Polski z Estonią
Poprzednie mecze Polski z EstoniąFlashscore

Wejściówki na mecze są do kupienia w serwisie KupBilet.pl. Bilety na spotkania Polaków kosztują 40 zł (normalny) i 20 zł (ulgowy), a na pozostałe mecze 20 zł (normalny) i 10 zł (ulgowy). Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent RP.

Harmonogram meczów w Turnieju o Puchar Niepodległości

Czwartek, 9 listopada:

15:30 POLSKA – Estonia – transmisja TVP Sport

19:30 Łotwa – Litwa – transmisja YouTube Polskihokej

Piątek, 10 listopada:

16:30 Litwa – Estonia - transmisja YouTube Polskihokej

20:00 POLSKA – Łotwa - transmisja TVP Sport

Sobota, 11 listopada:

16:30 Estonia – Łotwa - transmisja YouTube Polskihokej

20:00 POLSKA – Litwa - transmisja TVP Sport.