New Jersey Devils rozbili New York Rangers i awansowali do następnej fazy play-off

New Jersey Devils zagrają w kolejnej fazie play-off
New Jersey Devils zagrają w kolejnej fazie play-offAFP
New Jersey Devils rozbili New York Rangers w decydującym meczu pierwszej fazy play-off. Gospodarze wygrali 4:0 i w kolejnej fazie zmierzą się z Caroliną Hurricanes.

Rywalizację pomiędzy tymi zespołami zdecydowanie lepiej rozpoczęli New York Rangers, którzy wygrali dwa mecze wyjazdowe aż 5:1. Nie potrafili jednak tego potwierdzić u siebie i New Jeresy Devils doprowadzili do wyrównania.

Następnie obie drużyny wygrały mecze przed własną widownią i siódme starcie w Prudential Center musiało zadecydować, kto awansuje dalej. Okazało się, że to spotkanie nie zafundowało zbyt wielu emocji. Wprawdzie pierwsze prawie trzydzieści minut było remisowe i nie oglądaliśmy krążka w siatce, tak drugie wyglądało zdecydowanie lepiej.

Hokeiści New Jersey Devils zanotowali w tych tercjach po dwa trafienia i ostatecznie wygrali spotkanie 4:0. Dzięki temu awansowali do kolejnej fazy play-off. Ich kolejnymi rywalami będzie Carolina Hurricanes, która 4:2 pokonała New York Islanders.