Panthers pokonują Hurricanes i są o krok od wielkiego finału NHL

Panthers pokonują Hurricanes i są o krok od wielkiego finału NHLReuters
Hokeiści Florida Panthers pokonali 1:0 Carolina Hurricanes i prowadzą 3-0 w serii do czterech zwycięstw w Finałach Konferencji Wschodniej.

Jedynego gola w meczu w drugiej tercji strzelił Sam Reinhart. Był to pierwszy mecz w tej serii, który nie kończył się dogrywką. W meczu numer jeden tej serii do wyłonienia były potrzebne aż cztery dogrywki. W dwóch pierwszych spotkaniach w Carolinie wygrywali Panthers, przez co mogą oni zamknąć serię czwartym meczem u siebie.

"Musimy teraz zadbać o nasze nastawienie. Nie wybiegać w prszyszłość. To świetna drużyna, dobrze zorganizowana i mocna. To nie będzie łatwe, kolejne spotkanie to będzie kolejna walka" - powiedział Siergiej Bobrowski, który obronił 32 uderzenie na swoją bramkę.

Jeżeli Panthers awansują do Finałów NHL, będzie to ich dopiero drugi występ na tym etapie sezonu w historii organizacji.