Pokaz siły GKS-u Katowice, niepokonani po 11 kolejkach

Pokaz siły GKS-u Katowice, niepokonani po 11 kolejkachPZHL
Mistrzowie Polski imponują formą w nowym sezonie. W piątek zwyciężyli po raz 11. z rzędu, tym razem pokonując GKS Tychy w regionalnym starciu. Co ciekawe, wszystkie cztery piątkowe mecze Tauron Hokej Ligi skończyły się wynikiem 5:2.

Do piątkowej 11. kolejki Tauron Hokej Ligi zawodnicy mistrzów Polski podchodzili z już imponującym dorobkiem 10 zwycięstw w serii, a 15 wliczając poprzedni sezon. W piątek czekał ich przedsmak nadchodzącego meczu o Superpuchar Polski przeciwko tyszanom (18 października).

I jeśli przebieg meczu ma być wskazówką, to fani GKS-u Tychy mają się czym martwić. Katowiczanie strzelili gola w pierwszej tercji, w drugiej tercji, w trzeciej i dopiero przy stanie 0:3 gospodarze zdołali dojść do głosu. Na niewiele się to zdało – na dwie bramki tyszan katowiczanie odpowiedzieli kolejnymi dwiema (5:2). Z dubletem spotkanie zakończył reprezentant Polski Mateusz Michalski.

W Oświęcimiu gospodarze znowu pokazali się z bardzo dobrej strony. Re-Plast Unia wygrała piąty mecz z rzędu. Tym razem biało-niebiescy poradzili sobie 5:2 z Szarotkami z Nowego Targu

Z kolei trzecie kolejne zwycięstwo odniósł JKH GKS Jastrzębie. Podopieczni Roberta Kalabera pokonali 5:2 toruńskie Stalowe Pierniki. W czwartym, ostatnim piątkowym meczu Comarch Cracovia zwyciężyła z kolei 5:2 w konfrontacji z Zagłębiem.

W niedzielę kolejna porcja emocji. W 12. kolejce poza meczem GKS Katowice z Unią (17:00), Stalowe Pierniki zagrają z drużyną z Sanoka (17:00), Podhale z Cracovią (18:00), a Zagłębie z JKH (18:00).