Wysokie wygrane Jastrzębia i Podhala, przerwana passa tyszan

Wysokie wygrane Jastrzębia i Podhala, przerwana passa tyszanPZHL
Ostatnia w tym roku kolejka Tauron Hokej Ligi za nami. Bramkostrzelnością kibiców rozpieścili hokeiści Jastrzębia, Podhale przerwało serię 10 zwycięstw GKS-u Tychy, a Zagłębie Sosnowiec nie zdołało zatrzymać Unii Oświęcim.

W piątkowy wieczór kibice polskiego hokeja oglądali trzy ostatnie mecze Tauron Hokej Ligi w tym roku. W Nowym Targu kibice mieli powody do radości. Szarotki pokonały GKS Tychy, który w ostatnich tygodniach imponował formą. W pierwszej tercji goście prowadzili 2:1, ale później dominowali Górale.

Znakomicie w barwach Podhala prezentował się napastnik reprezentacji Polski Patryk Wronka, który strzelił dwa gole i zaliczył dwie asysty. Dublet w tym spotkaniu zaliczył również Białorusin Dmitri Zalamay, pieczętując wygraną 6:3.

W meczu w Sanoku kibice zobaczyli aż 15 bramek. Niestety dla miejscowych, na każdego gola STS Sanok aż dwa strzelali przyjezdni. Z imponującym bilansem spotkanie zakończył Jakub Izacky – 3 gole i 4 asysty, a wynik 5:10 rzadko oglądamy w polskiej lidze.

W najbardziej wyrównanym piątkowym starciu Unia pokonała na wyjeździe Zagłębie 3:1. Następna, 29. kolejka odbędzie się w środę, 3 stycznia. Wtedy JKH podejmie Stalowe Pierniki, Unia zagra z Podhalem, tyszanie z liderem z Katowic, a Cracovia z Zagłębiem. Wszystkie mecze będą transmitowane na platformie polskihokej.tv.

Aktualna tabela Tauron Hokej Ligi
Aktualna tabela Tauron Hokej LigiFlashscore

W grudniu jeszcze Puchar Polski

W tym roku czekają nas jeszcze kolejne wielkie emocje, bowiem w dniach 28-30 grudnia w Krynicy-Zdroju odbędzie się Turniej Finałowy Pucharu Polski. O prestiżowe trofeum będą walczyć GKS Katowice, Re-Plast Unia Oświęcim, GKS Tychy i JKH GKS Jastrzębie.

W czwartek, 28 grudnia o godz. 18:30 rozpocznie się pierwsze półfinałowe starcie, w którym zmierzą się GKS Katowice z JKH GKS Jastrzębie. Z kolei w piątek, 29 grudnia o godz. 17:30 w drugim półfinale Re-Plast Unia Oświęcim zagra z GKS Tychy.

Finał zaplanowany jest na sobotę, 30 grudnia na godzinę 17:30. Wejściówki do kupienia w serwisie KupBilet.pl. Wszystkie spotkania pokaże na żywo TVP Sport.