Bolesna porażka KGHM BC Polkowice z CBK Cukurova Mersin w Eurolidze koszykarek

Trener KGHM BC Polkowice Karol Kowalewski podczas meczu Grupy B Euroligi koszykarek z ZVZ USK Praga,PAP
KGHM BC Polkowice przegrał na wyjeździe z tureckim CBK Cukurova Mersin 57:77 (9:27, 17:19, 23:19, 8:12) w meczu czwartej kolejki grupy B Euroligi koszykarek. To druga porażka wicemistrzyń Polski w tych rozgrywkach.

Mecz od samego początku nie układała się dobrze dla polskiego zespołu, bo od stanu 4:7 zrobiło się 4:19 i miało to znaczenie w dalszej części, bo koszykarki BC Polkowice nie zdobyły nawet dziesięciu punktów, a pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 9:27 dla CBK Mersin

Sytuacja wyrównała się w kolejnej odsłonie, ale mimo to na przerwę schodziły z jeszcze większą stratą, bo było 26: 46. Trzecia kwarta była jedyną, którą wygrały zawodniczki z Polkowic, ale strata i tak była duża (49:65).

Ostatnia odsłona była słaba z obu stron. Turczynki rzuciły 12 punktów, a Polki zaledwie 8 i mecz zakończył się wynikiem 57:77. CBK Mersin ma na koncie 3 zwycięstw i porażkę, a BC Polkowice po dwa zwycięstwa i porażki.