Philadelphia 76ers pierwszym zespołem, który awansował do kolejnej fazy play-off

Tobias Harris poprowadził 76ers do triumfu nad Nets
Tobias Harris poprowadził 76ers do triumfu nad NetsAFP
Philadelphia 76ers pierwszym zespołem, który awansował do kolejnej rundy play-off w Konferencji Wschodniej. Sixers pokonali 96:88 Brooklyn Nets i wygrali całą rywalizację 4:0.

Pierwsza połowa nie szła po myśli 76ers, którzy przegrywali 48:40. Oba zespoły grały na słabej skuteczności przede wszystkim w drugiej kwarcie, która zakończyła się wynikiem 19:18 dla Nets.

Gospodarze w trzeciej kwarcie zagrali bardzo słabo. Nie trafiali rzutów za trzy punkty (jeden trafiony rzut na dziewięć prób) i byli nieskuteczni pod koszem. Lepiej wyglądała gra Sixers, którzy rzucili 26 punktów i przed decydującą odsłoną prowadzili 66:63.

Koszykarze Nets ruszyli na początku decydującej odsłony do odrabiania strat i prowadzili nawet 72:70, ale od tego momentu to goście wyglądali zdecydowanie lepiej. Zyskali już zdecydowaną przewagę, ponieważ mieli aż 14 punktów przewagi (94:80). Ostatecznie po nieco gorszej końcówce wygrali 96:88.

Philadelphia 76ers jest pierwszym zespołem, który wywalczył awans do kolejnej fazy play-off tego sezonu w NBA. Trzecia drużyna sezonu zasadniczego w Konferencji Wschodniej wygrała wszystkie mecze przeciwko Brooklyn Nets i zakończyła rywalizację wynikiem 4:0. Dobre zawody rozegrał Tobias Harris, który zanotował double-double. Zdobył 25 punktów, miał 12 zbiórek i asystę.