Laura Grzyb zmierzy się z Stevi Levy w walce o obronę tytułu mistrzyni Europy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Laura Grzyb zmierzy się z Stevi Levy w walce o obronę tytułu mistrzyni Europy
Laura Grzyb powalczy o obronę tytułu mistrzyni Europy
Laura Grzyb powalczy o obronę tytułu mistrzyni Europy
Knockout Boxing Night
Laura Grzyb stanie do pierwszej obrony tytuły mistrzyni Europy w kategorii wagowej do 54 kg. Polka zdobyła tytuł w kwietniu, kiedy pokonała w Rzeszowie na punkty Marię Cecchi. 

Laura Grzyb wygrała trzy ostatnie pojedynki, a w kwietniu zdobyła tytuł mistrzyni Europy podczas gali, na której mistrzem świata został Łukasz Różański. Zwycięstwo Polki nie było tak klarowne, ponieważ decyzja sędziów była niejednogłośna. Punktacja była bardzo różna. Dla Polki sędziowie dali wyniki 98-92 i 96-94, a przeciwko 93-97. 

Poprzednia walka była kontrowersyjna, ale ostatecznie Grzyb została nową mistrzynią Europy i już w październiku stanie do pierwszej obrony pasa. Jej rywalką będzie Stevi Levy, która notuje serię czterech zwycięstw z rzędu, ale jej rywalki nie były zbyt wymagające. Pokonała Marinę Sakharov (5-12-2), Beccy Ferguson (2-6), Bec Connolly (3-16) i ostatnio w czerwcu Svitlanę Vasylevską (3-3). 

"To dla nas naprawdę wielki pojedynek i wielka sprawa. Stevi daje z siebie wszystko na sali treningowej" – zapowiada David Allen, trener zawodniczki, i obiecuje, że pas mistrzyni Europy wróci z nimi do Anglii.

Laura Grzyb po raz pierwszy w karierze zawalczy przed własną publicznością. Gala Knockout Boxing Night 30 odbędzie się 7 października w Jastrzębiu-Zdroju. Pełną kartę walk poznamy w najbliższym czasie. Oprócz walki o pas ma pojawić się jeszcze 7 innych pojedynków.

Na pewno przed publicznością zaprezentuje się również Krzysztof "Diablo" Włodarczyk.