Legia w dobrej formie w Energa Basket Lidze. Wygrała z Twardymi Piernikami Toruń 81:68

PLK.pl
Legia Warszawa wygrała drugie spotkanie ligowe z rzędu. Tym razem pokonali Twarde Pierniki Toruń 81:68, od początku będąc zdecydowanie le0szym zespołem.

Początek spotkania był wyrównany, głównie dzięki dobrej skuteczności Devyna Marble’a. Starał się na to reagować m. in. Aaron Cel, a po następnej akcji Amerykanina gospodarze mieli sześć punktów przewagi. W końcówce tej części meczu kolejne trójki Grzegorza Kulki i Marble’a oznaczały, że po 10 minutach było 28:14 (18 punktów miał już na koncie były gracz Orlando Magic!). W drugiej kwarcie przyjezdni zanotowali świetną serię 9:0 i po zagraniu Joeya Brunka zbliżyli się na zaledwie pięć punktów. Odpowiadali na to jeszcze chociażby Marble oraz Groselle, ale Twarde Pierniki pokazywały lepszą formę. Ostatecznie dzięki trójce Cela po pierwszej połowie przegrywały zaledwie 42:39.

Trzecią kwartę zespół trenera Wojciecha Kamińskiego rozpoczął od serii 8:0, więc po trójce Raya McCalluma miał już 11 punktów przewagi. Po zagraniu powracającego do gry Travisa Lesliego była ona jeszcze większa! Ostatecznie po kolejnym trafieniu Devyna Marble’a po 30 minutach było 65:50. Joey Brunk oraz Aaron Cel w kolejnej części spotkania starali się nawiązać rywalizację, ale różnica na korzyść gospodarzy była zbyt duża. Kolejne trafienia Groselle’a oraz Kulki sprawiły że Legia zwyciężyła zdecydowanie - 81:68.

Najlepszym graczem gospodarzy był Devyn Marble z 24 punktami i 4 asystami. Aaron Cel zdobył dla gości 18 punktów, 6 zbiórek i 5 asyst.