Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Mannarino rywalem Hurkacza, Zieliński odpadł w deblu w turnieju ATP w Miami

Mannarino rywalem Hurkacza, Zieliński odpadł w deblu w turnieju ATP w Miami
Mannarino rywalem Hurkacza, Zieliński odpadł w deblu w turnieju ATP w MiamiPAP
Francuz Adrian Mannarino będzie rywalem rozstawionego z numerem ósmym Huberta Hurkacza w 1/16 finału turnieju tenisowego ATP 1000 na twardych kortach w Miami (pula nagród 8,8 mln dolarów). W pierwszej rundzie debla odpadł Jan Zieliński.

Hubert Hurkacz w drugiej rundzie po trwającym ponad trzy i pół godziny meczu i obronieniu pięciu maczboli wygrał z Australijczykiem Thanasi Kokkinakisem 6:7 (10-12), 7:6 (9-7), 7:6 (8-6), a zajmujący 62. miejsce w światowym rankingu Mannarino pokonał rozstawionego z nr 32 Amerykanina Bena Sheltona 6:4, 3:6, 6:1.

Do tej pory Hurkacz i Mannarino spotkali się trzykrotnie i dwukrotnie górą był wrocławianin. Jedyna porażka była jednak dla Polaka bolesna, bowiem w 2022 roku Francuz pokonał go 6:4, 6:2, 6:3 w drugiej rundzie wielkoszlemowego Australian Open.

Polak ma świetne wspomnienia z Miami. W debiucie w 2019 roku odpadł w 3. rundzie, w 2021 roku odniósł tu jedyne zwycięstwo w turnieju rangi ATP 1000, a w poprzedniej edycji dotarł do półfinału.

W czwartek Hurkacz miał rozpocząć rywalizację w deblu, w którym przed rokiem był najlepszy w parze z Johnem Isnerem. Teraz też Amerykanin miał być jego partnerem, ale wycofali się z turnieju tuż przed pierwszym spotkaniem.

W pierwszej rundzie debla odpadli natomiast rozstawieni z nr osiem Jan Zieliński i Monakijczyk Hugo Nys, którzy przegrali z Argentyńczykami Maximo Gonzalezem i Andresem Moltenim 6:4, 4:6, 8-10.

Wynik 1. rundy debla:

Maximo Gonzalez, Andres Molteni (Argentyna) - Jan Zieliński, Hugo Nys (Polska, Monako, 8) 4:6, 6:4, 10-8.