Messi skupia się na obronie tytułu Copa America: "czas pokaże, czy zagram na mundialu"

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Messi skupia się na obronie tytułu Copa America: "czas pokaże, czy zagram na mundialu"
Messi celuje w kolejny tytuł Copa America
Messi celuje w kolejny tytuł Copa America
Profimedia
Kapitan reprezentacji Argentyny Lionel Messi nie myśli o swojej przyszłości na arenie międzynarodowej poza przyszłorocznym Copa America, gdzie będzie starał się poprowadzić kraj do drugiego z rzędu tytułu mistrza kontynentu na turnieju w Stanach Zjednoczonych.

Messi powiedział wcześniej w tym roku, że mistrzostwa świata 2022 w Katarze, gdzie poprowadził Argentynę do trzeciego tytułu w historii, prawdopodobnie będą jego ostatnimi.

Teraz nie wyklucza gry na mundialu 2026 w USA, Meksyku i Kanadzie i mówi, że cieszy się swoim najlepszym czasem z Argentyną.

"Dopóki czuję się dobrze i mogę nadal wiele jej dawać, zamierzam to robić (kontynuować grę w reprezentacji Argentyny). Wszystko, o czym dziś myślę, to dotarcie do Copa America i możliwość gry w tym turnieju" - powiedział Messi w wywiadzie dla ESPN.

"Potem czas pokaże, czy będę na mistrzostwach świata, czy nie. Będę w wieku (39 lat), który normalnie nie pozwalana grę w mistrzostwach świata".

"Wydawało się, że po mistrzostwach świata 2022 przejdę na emeryturę, teraz chcę być z drużyną bardziej niż kiedykolwiek. Przeżywamy wyjątkowy moment, chcę się nim cieszyć w pełni, nie myśląc o dwóch czy trzech latach do przodu, co w piłce nożnej jest bardzo ważne".

Messi w końcu zdobył Puchar Świata w 2022 roku
Reuters

Ośmiokrotny zdobywca Złotej Piłki ma słodko-gorzkie wspomnienia z ostatniej edycji Copa America, która odbyła się na amerykańskiej ziemi w 2016 roku, gdzie Argentyna dotarła do finału, ale przegrała w rzutach karnych z Chile.

Był to trzeci z rzędu finał, który Argentyna przegrała z Messim w roli kapitana, po mistrzostwach świata 2014 i Copa America 2015, zanim poprowadził kraj do zdobycia tytułu kontynentalnego w 2021 roku.

Albicelestes wygrali następnie Finalissimę 2022 z Włochami, a następnie pokonali Francję w rzutach karnych w finale Pucharu Świata w zeszłym roku.

"Może pójdzie nam dobrze w Copa America i wszystko się ułoży, abym mógł kontynuować. A może nie. To trudne" - dodał Messi.

"Bycie mistrzem świata zmieniło mój spokój ducha, teraz wiem, że w mojej pracy mogę osiągnąć wszystko".

W Copa America weźmie udział sześć gościnnych drużyn z regionu CONCACAF, w tym USA i Meksyk. Argentyna pozna swoich przeciwników podczas losowania, które odbędzie się 7 grudnia.