Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Nottingham Forest odwołuje się od odjęcia czterech punktów w Premier League

Nottingham Forest znajduje się obecnie w strefie spadkowej Premier League.
Nottingham Forest znajduje się obecnie w strefie spadkowej Premier League.AFP
Nottingham Forest odwołuje się od kary odjęcia czterech punktów w Premier League za naruszenie zasad dotyczących zysków i zrównoważonego rozwoju (PSR).

Nottingham Forest zostało ukarane odjęciem punktów w zeszłym tygodniu. Wprowadzenie decyzji w życie sprawiło, że klub znalazł się w strefie spadkowej na 18. miejscu, jeden punkt za Luton. Klub przyznał się do naruszenia zasad ligi poprzez przekroczenie wydatków o 34,5 miliona funtów (ok. 173 mln zł) powyżej progu 61 milionów funtów.

Możliwa była bardziej surowa kara - straty sześciu oczek - ale współpraca klubu była okolicznością łagodzącą. Forest w zeszłym tygodniu poinformowało, że jest "bardzo rozczarowane" surowością kary, a po poniedziałkowym złożeniu odwołania klub dodał w oświadczeniu, że nie będzie dalej komentował sprawy.

Sytuacja Nottingham Forest w tabeli Premier League
Sytuacja Nottingham Forest w tabeli Premier LeagueFlashscore

Kluby Premier League mogą stracić do 105 milionów funtów w ciągu trzech sezonów, ale Forest zostało ograniczone do 61 milionów funtów, ponieważ dwa z nich zespół spędził w Championship. Władze klubu z City Ground uważają jednak, że zostały pokrzywdzone w porównaniu do innych klubów, które mogły wydać więcej.

Premier League wyznaczyła datę 24 maja na zakończenie procesu odwoławczego, co nastąpi pięć dni po zakończeniu sezonu.

Forest jest drugim klubem w najwyższej klasie rozgrywkowej, który został ukarany za naruszenie PSR po tym, jak w listopadzie Evertonowi odebrano 10 punktów. The Toffees odwołali się od tej decyzji i w zeszłym miesiącu zmniejszyli liczbę punktów do sześciu. Jednak nadal grozi im kolejne odjęcie w późniejszym terminie z powodu innego naruszenia PSR.