Polscy hokeiści lepsi od Łotyszy w pierwszym meczu kontrolnym w Rydze

Polscy hokeiści lepsi od Łotyszy w pierwszym meczu kontrolnym w RydzePZHL
W czwartek Biało-Czerwoni w Rydze wygrali z gospodarzami w meczu kontrolnym. Po emocjonującym widowisku Polska wygrała 5:3. W piątek Łotwa będzie mieć szansę rewanżu w drugim sparingu.

Biało-Czerwoni przygotowują się do Mistrzostw Świata Dywizji IA w Nottingham (29 kwietnia-5 maja). Z kolei Łotysze ładują akumulatory przed MŚ Elity. Dla obu zespołów przedświąteczny sprawdzian był więc cenny.

Pierwsza tercja zakończyła się remisem 1:1. Miejscowi objęli prowadzenie, ale w 15. minucie – po szybkim ataku Polaków – Paweł Zygmunt precyzyjnie podał do Alana Łyszczarczyka i napastnik z bliska wpakował krążek do bramki

W drugiej tercji Polacy popisali się skutecznymi atakami, dublet w ciągu 2,5 minuty zaliczył kapitan Krystian Dziubiński. Przewaga Biało-Czerwonych przed ostatnią tercją była więc znaczna, a na otwarcie ostatniej części gry udało się ją jeszcze poprawić. Tym razem asystujący przy pierwszym golu Paweł Zygmunt strzelał na 4:1

Gospodarze ruszyli do odrabiania strat i w trzeciej tercji z wyniku 4:1 dla naszej drużyny na cztery minuty przed zakończeniem zrobiło się 4:3. Odpowiedź podopiecznych Roberta Kalabera zamknęła jednak dyskusję o ewentualnym remisie. Dariusz Wanat wpakował krążek do siatki. W piątek o godzinie 16:00 mecz rewanżowy. Spotkanie również będzie transmitowane w serwisie YouTube Polskiego Hokeja.