Polscy hokeiści w drugim meczu kontrolnym wygrali jeszcze wyżej z Węgrami

Polscy hokeiści w drugim meczu kontrolnym wygrali jeszcze wyżej z WęgramiPZHL
W sobotę Biało-Czerwoni rozegrali rewanżowy mecz z Węgrami. Na lodowisku w Krynicy-Zdroju nasza reprezentacja grała widowiskowo, skutecznie i poprawiła piątkowy wynik, wygrywając 6:2. W czwartek i piątek (18-19 kwietnia) Polacy zagrają w Bytomiu ze Słowenią. To kolejny etap przygotowań kadry do majowych mistrzostw świata elity.

W piątek z przyjemnością obserwowaliśmy grę Polaków w pierwszym starciu z Węgrami, wygranym 5:2. W sobotnim drugim meczu kontrolnym Biało-Czerwoni spisali się jeszcze lepiej.

Między 9. a 14. minutą, po huraganowych, atakach gospodarze strzelili aż cztery gole. Festiwal strzelecki rozpoczął Paweł Zygmunt, który zdobył swojego 15. gola w reprezentacji. Pochodzący z Krynicy-Zdroju napastnik był w tym meczu bardzo aktywny. Bramkę numer dwa zdobył Dominik Paś, który wcześniejsze piątkowe starcie zakończył z dubletem. Na listę strzelców w pierwszej tercji wpisali się jeszcze Damian Kapica oraz Damian Tyczyński.

Prześledź mecz Polska-Węgry bramka po bramce

Sobotni mecz był ostatnim w Krynicy-Zdroju
Sobotni mecz był ostatnim w Krynicy-ZdrojuPZHL

W drugiej tercji Polacy nie zwalniali tempa. Po kolejnych atakach bramki zdobyli Aron Chmielewski i obrońca Paweł Dronia. Przed trzecią tercją podopieczni Roberta Kalabera prowadzili już 6:0.

W ostatniej odsłonie pozwolili na więcej Madziarom, którzy zmniejszyli rozmiary porażki na 6:2. Tym razem w bramce stanął Maciej Miarka, w piątkowym spotkaniu dobrze bronił Tomas Fucik. Miarka też spisał się bardzo solidnie, wybronił sporo strzałów. Po zakończonym spotkaniu rozegrano jeszcze serię rzutów karnych, które wygrali goście 2:0.

Teraz kadrowicze przenoszą się z Krynicy-Zdroju do Bytomia, gdzie na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów zmierzą się ze Słowenią. Zarówno mecz czwartkowy, jak i ten piątkowy, rozpoczną się o godz. 18. Transmisja w TVP Sport, a relacja na żywo na Flashscore.