Polska bezdyskusyjnie najlepsza w Stralsund i zdobywa drużynowe mistrzostwo Europy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polska bezdyskusyjnie najlepsza w Stralsund i zdobywa drużynowe mistrzostwo Europy
Polska zdeklasowała rywali i wywalczyła złoty medal drużynowych mistrzostw Europy
Polska zdeklasowała rywali i wywalczyła złoty medal drużynowych mistrzostw Europy
Profimedia
Reprezentacja Polski zdobyła drużynowe mistrzostwo Europy. Biało-czerwoni nie dali szans swoim przeciwnikom i byli zdecydowanie najlepsi na torze w niemieckim Stralsund. Srebrny medal wywalczyli Duńczycy, a brązowy Wielka Brytania. Za podium znaleźli się gospodarze.

Po pierwszej serii startów Polska była zdecydowanie na prowadzeniu. Swoje biegi wygrali Bartosz Zmarzlik, Jarosław Hampel i Szymon Woźniak, a na drugim miejscu przyjechał Dominik Kubera. Biało-czerwoni mieli na koncie 11 punktów, Niemcy i Dania zdobyli po 5 oczek, a Wielka Brytania tylko 3.

Polska utrzymała znakomitą formę w kolejnych biegach. Kolejne trzy punkty zdobył Jarosław Hampel, a pierwsze zwycięstwo dołożył Dominik Kubera. Drugie miejsca w swoich startach zajęli Bartosz Zmarzlik i Szymon Woźniak. Biało-czerwoni mieli po 8 biegach na koncie 21 punktów, drudzy Duńczycy wywalczyli 13 oczek. Gorzej poradzili sobie Niemcy, którzy mieli 8 punktów, a Wielka Brytania tylko 6.

Kolejna seria biegów była rewelacyjna dla Polaków. Dominik Kubera, Bartosz Zmarzlik i Jarosław Hampel dołożyli kolejne zwycięstwa, a Szymon Woźniak zajął drugą pozycję. Zwłaszcza Hampel był dziś w kapitalnej formie i wyglądał znakomicie na torze. Biało-czerwoni po 12. biegach mieli na koncie już 32 punkty, drudzy byli Duńczycy (21 pkt), na trzecie miejsce awansowała Wielka Brytania (11 pkt). Żadnego punktu w tej serii nie zdobyli Niemcy (8 pkt) i wypadli poza podium.

Kolejna seria rozpoczęła się bardzo dobrze dla Polaków, bo po trzy punkty dołożyli Dominik Kubera i Szymon Woźniak. Niestety gorzej poradził sobie Jarosław Hampel, który do tej pory miał same zwycięstwa, a tym razem nie zdobył nawet punktu. Drugie miejsce w swoim wyścigu zajął Bartosz Zmarzlik. Przewaga nad Duńczykami przed biegami nominowanymi stopniała do dziewięciu oczek. Polska miała 40 punktów, Dania 31, Wielka Brytania 15, a Niemcy 10.

Tytuł mistrzów Europy zapewnił już w 17. biegu Jarosław Hampel. Polak zajął drugie miejsce w swoim wyścigu, ale trzeci był Andreas Lyager i to spowodowało, że biało-czerwoni mieli 10 punktów przewagi nad Danią na trzy wyścigi do końca.

Zwycięstwa dołożyli Szymon Woźniak i Bartosz Zmarzlik. Zawody w biegu 20. kończył Dominik Kubera, który zajął trzecią pozycję. Polacy zdominowali rywalizację i bardzo pewnie zdobyli mistrzostwo Europy. Zmarzlik i Woźniak zdobyli łącznie po 13 punktów, 12 oczek wywalczył Dominik Kubera, a 11 wywalczył Jarosław Hampel. Rekord toru podczas zawodów pobił Kubera. 

Wyniki końcowe:

1. Polska 49 pkt

2. Dania 35

3. Wielka Brytania 22

4. Niemcy 14