Shiffrin wygrała slalom w Semmering i zanotowała 80. triumf w PŚ

Shiffrin wygrała slalom w Semmering i zanotowała 80. triumf w PŚProfimedia
Amerykanka Mikaela Shiffrin wygrała slalom alpejskiego Pucharu Świata w austriackim Semmering. Drugie miejsce zajęła jej rodaczka Paula Moltzan. Trzecia była Niemka Lena Duerr. Magdalena Łuczak nie ukończyła pierwszego przejazdu.

Mikaela Shiffrin jako jedyna w pierwszym przejeździe uzyskała czas poniżej 50 sekund - 49,82 i miała wyraźną przewagę nad rywalkami. W drugim przejeździe Amerykanka osiągnęła 15. wynik, ale wystarczyło to do utrzymania prowadzenia. Shiffrin uzyskała łączny czas 1.43,26 i miała 0,29 s przewagi nad drugą Moltzan oraz 0,34 nad trzecią Duerr.

Tuż za podium czasem 1.44,02 uplasowała się Słowaczka Petra Vlhova.

Był to 80. triumf Shiffrin w Pucharze Świata. 27-latka goni swoją rodaczkę Lindsey Vonn, która 82 razy wygrywała zawody tej rangi i pod tym względem jest najbardziej utytułowaną narciarką alpejską w historii.

Shiffrin umocniła się na pozycji liderki Pucharu Świata. Po 15 zawodach ma 875 pkt. Druga w generalnej klasyfikacji jest Vlhova - 506. Trzecie miejsce zajmuje Włoszka Sofia Goggia - 470.

Łuczak wystartowała w slalomie w Semmering jako ostatnia (z 64. numerem), ale nie dotarła na metę - przejechała trzy z czterech odcinków pomiarowych.