Polska nie wygrała, ale organizatorzy zachwyceni 20. Memoriałem Wagnera

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Polska nie wygrała, ale organizatorzy zachwyceni 20. Memoriałem Wagnera

Polska nie wygrała, ale organizatorzy zachwyceni 20. Memoriałem Wagnera
Polska nie wygrała, ale organizatorzy zachwyceni 20. Memoriałem WagneraMemoriał Wagnera/MPAImages
Choć to tylko towarzyski turniej, to przez trzy dni Tauron Arenę Kraków odwiedziło ponad 45 tysięcy posiadaczy biletów! Jubileuszowa edycja Memoriału Huberta Jerzego Wagnera wygląda tym bardziej imponująco w zestawieniu z pierwszą, z 2003 roku.

W ostatnim niedzielnym meczu Polacy wprawdzie przegrali 1:3 z Włochami, ale już sam fakt, że wśród uczestników turnieju znalazły się zespoły ze ścisłej światowej czołówki wiele mówi o randzie Memoriału Wagnera w światowej siatkówce. 

Turniej towarzyski poprzedzający najważniejsze wydarzenie sezonu zawitał w 2023 roku do Tauron Areny Kraków i każdego dnia na trybunach zasiadał komplet ponad 15 tysięcy widzów. Oczywiście, część fanów pojawiała się codziennie, a jednak liczba ponad 45 tysięcy wejściówek na rozgrywki towarzyskie robi ogromne wrażenie.

Wypełniona po przegi Tauron Arena robi niemałe wrażenie
Wypełniona po przegi Tauron Arena robi niemałe wrażenieMemoriał Wagnera/MPAImages

"Nasza siatkówka tak się rozrosła, że wypełnione hale na Memoriale już nie dziwią, zapewne znaczenie miał też fakt, że w tym roku do Krakowa przyjechały same najmocniejsze drużyny w Europie" – mówi Mirosław Rybaczewski, mistrz świata i mistrz olimpijski ze złotej drużyny Wagnera. 

"Uwielbiam przyjeżdżać na ten turniej, chyba jestem jedynym z nas, który był na wszystkich dwudziestu. Co roku mam okazję do spotkania z kolegami, to świetna inicjatywa, i okazja do wspomnień" – podsumowuje.

Organizowany od 2003 roku turniej początkowo odbywał się w Olsztynie. Ma charakter przygotowawczy, dlatego dwie porażki Polaków mogą być cenną lekcją przed nadchodzącymi rozgrywkami o stawkę. "Memoriał Huberta Wagnera służył zobaczeniu w jakim miejscu teraz jesteśmy" – mówi Aleksander Śliwka. "Na pewno sztab szkoleniowy weźmie wiele danych do analizy, tak aby poprawić naszą grę i na mistrzostwa Europy wyszlifować najlepszą dyspozycję i poprawić się w niektórych elementach siatkarskich".

Nagrody indywidualne XX Memoriału Wagnera

Najlepszy atakującyRok MozićSłoweniaNajlepszy blokującyJan KozamernikNajlepszy przyjmującyAlessandro MichielettoWłochyNajlepszy liberoPaweł ZatorskiPolskaNajlepszy rozgrywającySimone Giannelli

MVP: Simone Giannelli (Włochy)