United Cup: Zverev/Siegemund wygrywają mikst i zapewniają sobie finał z Polską

Zwycięski debel zapewni Niemcom udział w finale United Cup.
Zwycięski debel zapewni Niemcom udział w finale United Cup.AFP
Niemiecka drużyna tenisowa z Angelique Kerber i mistrzem olimpijskim Alexandrem Zverevem gra o tytuł w United Cup. Zverev i Laura Siegemund wygrali półfinał dmiksta z Australią 7:6(2), 6:7(2) i 15-13, aby zapewnić sobie zwycięstwo 2:1 nad Australijczykami późną nocą lokalnego czasu w Sydney. Kerber i reszta ekipy zmierzą się teraz z Polską, w tym światową liderką Igą Świątek w niedzielnym finale.

Przed decydującym meczem Kerber wygrała z Ajlą Tomljanovic 4:6, 6:2 i 7:6(7) w swoim powrocie po urlopie macierzyńskim. Dała prawdziwy popis energii i świętowała swoje pierwsze zwycięstwo w czwartym meczu.

Następnie Zverev niespodziewanie przegrał swój mecz singlowy. Po dobrym pierwszym secie przeciwko Alexowi de Minaurowi, mieszkaniec Hamburga stracił kontrolę i ostatecznie został pokonany 7:5, 3:6, 4:6. Minaur zapewnił sobie tym zwycięstwem awans do pierwszej dziesiątki rankingu ATP.

Sprawdź statystyki meczu: Alex De Minaur - Alexander Zverev

Mieszany początek, potem coraz lepsze wyniki

"Naprawdę lubię tu grać. To moje pierwsze zwycięstwo singlowe od czasu powrotu. To naprawdę wspaniałe uczucie" - powiedziała Kerber po swoim meczu singlowym: "Starałam się wyciągnąć wnioski z ostatnich trzech meczów. Wygrana w tak trudnym pojedynku wiele dla mnie znaczy".

Kerber wcześniej przegrała swoje pierwsze trzy mecze singlowe, niektóre bardzo dotkliwie, a także miała mieszany początek przeciwko Tomljanovic. Ale 35-latka walczyła potem w meczu i pokazała swoją zwycięską mentalność. Była zwyciężczyni Wimbledonu popełniała mniej błędów, a jej forehand stał się mocniejszy. W decydującym tie-breaku w ostatnim secie była zdeterminowana, aby zapewnić sobie pierwsze zwycięstwo.

Sprawdź przebieg meczu: Ajla Tomljanovic - Angelique Kerber

Turniej drużynowy United Cup jest traktowany jako przygotowanie do rozpoczynającego się 14 stycznia Australian Open.