Wygrana Meksykanina Olvery Ibarry w skokach z trampoliny 1 m podczas MŚ w pływaniu

MŚ w pływaniu - triumf Meksykanina Olvery Ibarry w skokach z trampoliny 1 m
MŚ w pływaniu - triumf Meksykanina Olvery Ibarry w skokach z trampoliny 1 mPAP
Meksykanin Osmar Olvera Ibarra zdobył złoty medal w skokach do wody z trampoliny jednometrowej podczas pływackich mistrzostw świata w Dausze. W rywalizacji skoków synchronicznych mikstów z wieży triumfowali Chińczycy Jianjie Huang i Jiaqi Zhang.

Olvera Ibarra uzyskał 431,75 pkt i wyraźnie wyprzedził rywali. Srebro wywalczył reprezentant Australii Shixin Li - 395,70, a brąz Brytyjczyk Ross Haslam - 393,10.

W skokach synchronicznych duetów mieszanych z wieży zdecydowanie najlepsi okazali się Chińczycy Jianjie Huang i Jiaqi Zhang, która w poprzednich MŚ - w 2023 roku w Fukuoce - również triufmowała, ale wówczas w duecie z innym zawodnikiem, Wangiem Feilongiem.

Reprezentanci Polski w sobotnich konkurencjach nie startowali. Wcześniej tego dnia Greczynka Ewangelia Platanioti została mistrzynią świata w pływaniu artystycznym w układzie technicznym solo.

Natomiast Holenderka Sharon van Rouwendaal sięgnęła po złoto w pływackim wyścigu na 10 km na wodach otwartych.

W piątek, na inaugurację mistrzostw, Kaja Skrzek zajęła 19. miejsce, a Aleksandra Błażowska 21. w eliminacjach skoków do wody z trampoliny 1 m - obie nie awansowały do finału. Triumfowała Australijka Alysha Koloi.

Mistrzostwa świata w Dausze potrwają do 18 lutego.