Ferrari oficjalnie ogłasza podpisanie wieloletniej umowy z Lewisem Hamiltonem od 2025 r.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ferrari oficjalnie ogłasza podpisanie wieloletniej umowy z Lewisem Hamiltonem od 2025 r.

Hamilton przechodzi do Ferrari
Hamilton przechodzi do FerrariProfimedia
Siedmiokrotny mistrz świata Formuły 1 Lewis Hamilton opuszcza Mercedesa i dołączy do Ferrari na początku sezonu 2025, potwierdziły oba zespoły.

Hamilton jest związany z Mercedesem od 2013 roku, a swój pierwszy tytuł zdobył z McLarenem w 2008 roku. Jest najbardziej utytułowanym kierowcą w historii F1 ze 103 zwycięstwami i 104 pole position.

Brytyjczyk był wielokrotnie łączony z ekipą z Maranello podczas swojej kariery, zwłaszcza gdy jego kontrakt był przedłużany, ale w sierpniu ubiegłego roku podpisał nową dwuletnią umowę z Mercedesem.

Pomimo swojej lojalności wobec Mercedesa, Hamilton pozostał blisko szefa Ferrari Freda Vasseura po wygraniu mistrzostw Formuły 3 i GP2 (obecnie Formuła 2) z zespołem ART Francuza jako junior w 2005 i 2006 roku. Vasseur powiedział w sierpniu, że rozmawiał z Hamiltonem podczas każdego weekendu wyścigowego.

Z kolei w 2019 roku Wolff, szef obecnej ekipy, powiedział, że Hamilton i Mercedes omawiali możliwość, że kierowca pewnego dnia będzie ścigał się dla Ferrari i taki ruch nie byłby dramatem.

"Miałem niesamowite 11 lat z tym zespołem i jestem bardzo dumny z tego, co razem osiągnęliśmy. Mercedes jest częścią mojego życia odkąd skończyłem 13 lat" - powiedział Hamilton na stronie internetowej Mercedesa.

"To miejsce, w którym dorastałem, więc decyzja o odejściu była jedną z najtrudniejszych, jakie kiedykolwiek musiałem podjąć".

"Ale nadszedł właściwy czas, abym zrobił ten krok i cieszę się, że mogę podjąć nowe wyzwanie".

Dodał, że chce zakończyć swój czas w Mercedesie na wysokim poziomie i jest "w 100% zaangażowany w osiągnięcie jak najlepszych wyników w tym sezonie i sprawienie, by mój ostatni rok w Srebrnych Strzałach był niezapomniany".