Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Tsuonda przedłużył kontrakt z RB. Japończyk będzie jeździł w tych barwach w przyszłym roku

Tsuonda przedłużył kontrakt z RB. Japończyk będzie jeździł w jego barwach w przyszłym roku
Tsuonda przedłużył kontrakt z RB. Japończyk będzie jeździł w jego barwach w przyszłym rokuAFP
Japoński kierowca Yuki Tsunoda pozostanie w RB przez piąty sezon w 2025 roku, poinformował w sobotę zespół Formuły 1 należący do Red Bulla.

24-latek zdobył jak dotąd punkty w pięciu z ośmiu wyścigów dla zespołu, a RB poinformowało, że skorzystało z opcji zatrzymania go.

„Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę pozostać w Visa Cash App RB i dobrze się czuję, że tak wcześnie w roku zadecydowano o mojej przyszłości” – stwierdził w oświadczeniu.

„Zespół ma przed sobą duży projekt rozwojowy i jestem podekscytowany, że mogę być jego częścią. Wspaniale jest wiedzieć, że wszyscy doceniają całą ciężką pracę, którą włożyłem, i że zespół wierzy, że mogę pomóc mu w awansie" - powiedział.

Niewielkie szanse Tsunody na awans do aktualnego mistrza Red Bulla skończyły się na początku tygodnia, kiedy zespół potwierdził pozostanie w ekipie Sergio Pereza.

Szef zespołu Laurent Mekies powiedział, że wspierany przez Hondę kierowca, którego przyszłość była niepewna ze względu na współpracę japońskiego producenta z Astonem Martinem od 2026 roku, wykonał w tym roku „po prostu fenomenalny” krok naprzód.

„Ciągle nas wszystkich zaskakuje, z wyścigu na wyścig” – dodał. „Nie ma wątpliwości co do jego naturalnej szybkości, do której dodał teraz znacznie bardziej dojrzałe podejście, a ta kombinacja czyni go bardzo szybkim i konsekwentnym kierowcą oraz świetnym członkiem dla zespołu”.