Awans Juventusu do ćwierćfinału Pucharu Włoch

Juventus awansował do ćwierćfinału Pucharu Włoch
Juventus awansował do ćwierćfinału Pucharu WłochPAP
Juventus Turyn awansował do ćwierćfinału piłkarskiego Pucharu Włoch, pokonując u siebie Monzę 2:1. Bramkarz reprezentacji Polski Wojciech Szczęsny cały mecz spędził na ławce rezerwowych gospodarzy, a Arkadiusz Milik został wprowadzony do gry w 82. minucie.

Juventus rozpoczął spotkanie w dosyć rezerwowym składzie i długo nie radził sobie z niżej notowanym rywalem z Serie A. Wprawdzie już w ósmej minucie bramkę dla turyńczyków zdobył Moise Kean, ale 16 minut później wyrównał Mattia Valoti.

Trener gospodarzy Massimiliano Allegri w drugiej połowie zaczął wprowadzać do gry podstawowych zawodników. Przyniosło to efekt w 78. minucie, gdy jeden z nich Federico Chiesa zapewnił gospodarzom awans. W ćwierćfinale Juventus spotka się z Lazio Rzym, które wyeliminowało Bolognę.

Pozostałe pary 1/4 finału tworzą: Inter Mediolan - Atalanta, Cremonese - AS Roma i Fiorentina - Torino.