Biathlon. PŚ w Annecy. Całe podium dla Norwegów! Laegreid zwycięski, Guzik blisko punktów

Strula Holm Laegreid w końcu zdetronizował Johannesa Thingnesa Boe
Strula Holm Laegreid w końcu zdetronizował Johannesa Thingnesa BoeAFP
Strula Holm Laegreid wygrał bieg pościgowy podczas Pucharu Świata we francuskim Annecy. Norwedzy zdominowali stawkę i zajęli wszystkie miejsca na podium. Grzegorz Guzik był blisko kolejnych punktów, ale ostatecznie zajął 41. miejsce, czyli pierwsze, które nie było punktowane.

Jako pierwszy na trasę biegu pościgowego wyruszył najlepszy w sprincie Johannes Thingnes Boe. Start zawodów został opóźniony o 10 minut, ponieważ trasa miejscami była oblodzona i też organizatorzy zdecydowali się ją skrócić o kilometr.

Strula Holm Laegreid wyszedł na prowadzenie po pierwszym strzelaniu, ponieważ Boe zaliczył jedno pudło i musiał wyruszyć na karną rundę. Świetnie spisał się Grzegorz Guzik, który był bezbłędny na strzelnicy i utrzymał 33. miejsce.

Laegreid wywarł presję na Boe podczas drugiego strzelania. Trafił wszystko i szybko, ale Boe tym razem również nie popełnił błędu i miał stratę 6.5 sekundy na punkcie pomiaru czasu po drugim strzelaniu, trzeci ze stratą 34 sekund był inny z Norwegów Vetle Sjaastad Christiansen.

Grzegorz Guzik niestety na drugim strzelaniu trafił tylko trzy razy w tarczę, musiał wyruszyć na karne rundy i zajmował 44. miejsce.

Trzecie strzelanie wywróciło nieco klasyfikację. Laegreid i Boe popełnili po jednym błędzie i wykorzystał to Christiansen, który był bezbłędny i wyszedł na prowadzenie. Miał przewagę 1.8 sekundy na Laegreidem i prawie 19 nad Boe.

Grzegorz Guzik na trzecim strzelaniu popełnił jeden błąd, ale awansował na 43. pozycję.

Christiansen znakomicie radził sobie biegowo i powiększył przewagę nad Lagreidem do 15 sekund przed ostatnią wizytą na strzelnicy. Vetle jednak nie wytrzymał presji i na ostatnim strzelaniu popełnił dwa błędy.

Wykorzystał to Laegreid, który nie popełnił błędu i pewnie zmierzał po zwycięstwo. Boe również trafił we wszystkie tarcze i awansował na drugie miejsce ze stratą 25 sekund. Christiansen po dwóch karnych rundach wybiegł na trasę ze stratą prawie 36 sekund do lidera.

Grzegorz Guzik był bezbłędny na ostatnim strzelaniu, zajmując 41. miejsce.

Słabo na trasie biegowej wyglądał Johannes Thingnes Boe. Vetle szybko go dogonił i ostatecznie wyprzedził, zapewniając sobie drugą pozycję na mecie.

Ostatecznie wygrał Laegreid przed Christiansenem i Boe. Guzik ostatecznie zajął 41. pozycję.