Blamaż Skry Bełchatów, przegrana 0-3 ze Ślepskiem

W Pucharze CEV wygrywają, ale w lidze trwa kryzys
W Pucharze CEV wygrywają, ale w lidze trwa kryzysProfimedia
Czwarta porażka z rzędu w Bełchatowie i pierwsza od prawie trzech lat z drużyną z Suwałk. Tak złej serii w Bełchatowie nie pamiętają od dawna. Prowadzili w każdym secie i wszystkie przegrali.

Co się dzieje ze Skrą Bełchatów? Po pierwszej porażce z Resovią można było mówić, że nic – rywal przecież wyjątkowo mocny, a wygrał dopiero w tie-breaku. Ale już drugi mecz, u siebie z Projektem Warszawa, przegrany 0-3, był sygnałem alarmowym. Zamiast się odbić, bełchatowianie przegrali jednak potem w Krakowie ze lwowskimi Każanami, choć ukraińska drużyna nikogo wcześniej nie pokonała.

Dlatego przed piątkowym meczem u siebie ze Ślepskiem Malow Suwałki kibice mieli wszelkie prawo się obawiać. Start pierwszego seta mógł ich nieco uspokoić. Skra prowadziła aż do stanu 18-16. Tyle że zamiast dowieźć przewagę do końca, ugrała od tego momentu jeszcze tylko 2 punkty, a goście aż 9.

W drugiej partii scenariusz się powtarzał, a gospodarze stracili seta pomimo prowadzenia 20-17. Po przegraniu dwóch setów pomimo przewagi udało się jeszcze wyjść na prowadzenie w trzecim, przy stanie 14-13. Później jednak Ślepsk ponownie uciekł i cały mecz wygrał 3-0.

Zdecydowanie najlepiej prezentował się późniejszy MVP meczu Bartosz Filipiak. Zdobył 18 punktów, w tym cztery serwisem i jeden blokiem. Ogółem Ślepsk zaliczył w Bełchatowie aż 13 asów serwisowych. Przyjezdnym wychodziło prawie wszystko, a gospodarze wydawali się tracić wiarę, gdy tylko ich przewaga była przełamywana.

Bełchatowska drużyna ma obecnie przerwę od rozgrywek ligowych, za tydzień zmierzy się w Pucharze CEV z francuskim Chaumont Volley-Ball 52. W europejskich rozgrywkach siatkarzom Skry idzie zupełnie inaczej. Być może to będzie okazja do pracy nad odbudową mentalną drużyny.