Bośniacy rywalami Polaków w finale turnieju prekwalifikacyjnego w Gliwicach

Bośniacy rywalami Polaków w finale turnieju prekwalifikacyjnego w GliwicachPAP
Polscy koszykarze po wygranej 93:83 w półfinale z Estonią czekali na rywala w decydującym starciu, które zaplanowano na niedzielę. Będzie nim Bośnia i Hercegowina, która pokonała 86:77 Izrael w drugim meczu półfinałowym.

Oznacza to, że do finału awansowały dwie drużyny z turnieju w Gliwicach, które kilka dni temu mierzyły się w grupie. Wówczas mimo że faworytem byli Bośniacy, zwycięstwo odnieśli biało-czerwoni, którzy wygrali 85:76. Potem obie reprezentacje zmierzyły się w fazie pucharowej z drużynami, które rywalizowały w turnieju w Tallinie. Okazało się jednak, że to turniej w Polsce był najlepiej obsadzony i w finale dojdzie do powtórki z fazy grupowej.

Reprezentanci Bośnii kontrolowani spotkanie z Izraelem. W drugiej kwarcie objęli dziwięciopunktowe prowadzenie, ale rywale odrobili straty po przerwie. W czwartej kwarcie Izraelczycy ani razu nie potrafili już jednak wyjść na prowadzenie ani doprowadzić do remisu.

Bośniacy rzucali celniej z gry oraz zupełnie zdominowali sytuację na tablicach - wygrali w zbiórkach 51 do 33. Ponadto wykonywali dużo więcej rzutów wolnych - byli w tej statystyce lepsi 27 do 9.

W ich składzie gra dwóch zawodników grających na co dzień w NBA - Jusuf Nurkić oraz Luka Garza. Ten pierwszy zdobył 20 punktów, drugi dorzucił 24 oczka. 20 punktów na swoim koncie zapisał także Dzanan Musa, który również ma za sobą występy w najlepszej lidze na świecie.