Carlos Alcaraz wrócił na kort i pokonał Laslo Djere w Buenos Aires

Carlos Alcaraz wrócił na kort po kontuzji i awansował do ćwierćfinału ATP w Buenos AiresAFP
Carlos Alcaraz po prawie dwumiesięcznej przerwie ponownie pokazał się szerszej publiczności i pokonał w 1/8 turnieju ATP 250 w Buenos Aires Laslo Djere. Trzysetowe spotkanie trwało dwie godziny, a dla Hiszpana było to pierwsze zwycięstwo od 3 listopada.

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla byłego lidera światowego rankingu. Alcaraz szybko przełamał Djere i spokojnie prowadził. Powtórzył to samo jeszcze w końcowych fragmentach seta i wygrał go 6:2. Hiszpan oddał rywalowi tylko trzy punkty przy swoich gemach serwisowych.

Drugi set miał inny przebieg. Obaj tenisiści mieli sporo szans na przełamanie rywala, ale ostatecznie do stanu 5:4 dla Djere utrzymywali swoje serwisy. Przełamanie nastąpiło przy podaniu Hiszpana i Serb doprowadził do remisu w meczu

Trzecia partia to ponownie domininacja Alcaraza. Numer dwa światowego rankingu przełamał przeciwnika już w pierwszym gemie, a sam pilnował swojego podania. Pod koniec seta ponownie wygrał gema przy podaniu Serba i ostatecznie wygrał 6:2.

Carlos Alcaraz w ćwierćfinale turnieju ATP 250 w Buenos Aires zmierzy się z innym Serbem – Dusanem Lajoviciem

Carlos Alcaraz (1) – Laslo Djere (6:2; 4:6; 6:2)