Cracovia mistrzem sezonu zasadniczego PHL po doskonałym meczu

Cracovia mistrzem sezonu zasadniczego PHL po doskonałym meczuPZHL
Właśnie zakończyła się przedostatnia kolejka sezonu zasadniczego 2022/23. Po bardzo zaciętym spotkaniu Pasy pokonały drużynę z Sanoka i zapewniły sobie pierwsze miejsce w tabeli PHL przed fazą play-off.

W piątek Cracovia podejmowała zespół z Podkarpacia i na boisku piłkarskim przy Kałuży, i w hali przy Siedleckiego. W obu przypadkach udało się wygrać jednym golem, co oznacza szczególnie zacięte zawody na lodzie. Tu kibice oglądali aż 11 goli.

Po 58 sekundach meczu było już 2:0 dla podopiecznych Rudolfa Rohacka, ale później goście z Sanoka zaczęli odrabiać straty. Na niecałe 5 minut przed końcem trzeciej tercji na tablicy świetlnej widniał wynik 5:5. Decydującego gola strzelił reprezentant Polski Alan Łyszczarczyk, który niedawno wrócił z Czech i wzmocnił krakowski team.

Wygrana w przedostatniej kolejce sezonu zasadniczego daje Cracovii cztery oczka przewagi nad Unią Oświęcim, a to oznacza, że nawet w przypadku porażki w niedzielę Pasy pozostaną na czele.

Czwartą wygraną z rzędu odniosła Tauron Re-Plast Unia Oświęcim. Biało-niebiescy mieli jednak jeszcze trudniejszą przeprawę niż lider rozgrywek, choć fani oglądali mniej goli (4:3). Starcie z KH Energa Toruń zakończyło się w dogrywce. Złotego gola strzelił Alexander Szczechura. Wiadomo już, że Unia z drugiego miejsca przystąpi do gry w play-offach.

Bardzo wyrównany i emocjonujący był także mecz w katowickiej Satelicie. GieKSa pokonała Zagłębie Sosnowiec, ale dopiero w rzutach karnych. Podopieczni Jacka Płachty wskoczyli z powrotem na 3. miejsce w tabeli i zepchnęli na 4. pozycję tyszan. O utrzymanie lokaty trzeba będzie jeszcze powalczyć w ostatniej kolejce.

Na Stadionie Zimowym w Tychach lepszy był zespół z Jastrzębia-Zdroju. Po 48 minutach JKH prowadził aż 4:0. Końcówka należała do miejscowych, którzy strzelili trzy gole, ale na doprowadzenie do remisu nie było już ich stać.

W niedzielę, po zakończeniu ostatniej kolejki, dowiemy się, jakie będą pary ćwierćfinałowe. Zostaną one ustalone na podstawie zasady wyboru przez pierwsze trzy zespoły po sezonie zasadniczym. Pierwszeństwo wyboru przeciwnika będzie miała drużyna z miejsca pierwszego, następnie drugiego i trzeciego.

Mecze ćwierćfinałowe play-off (do 4. zwycięstw) rozpoczną się 22 lutego a najpóźniej zakończą się 7 marca. Spotkania półfinałowe (do 4. zwycięstw) rozpoczną się 9 marca a najpóźniej zakończą 22 marca. Mecze finałowe (do 4. zwycięstw) rozpoczną się 25 kwietnia, a najpóźniej zakończą 6 kwietnia. Mecze o 3. miejsce (do 2. zwycięstw) rozpoczną się 27 marca, a najpóźniej zakończą 31 marca.