Humphries wygrywa i zdobywa trzeci tytuł majors pomimo dziewięciu lotek MVG

Luke Humphries wygrał swój trzeci turniej główny w tym roku
Luke Humphries wygrał swój trzeci turniej główny w tym rokuProfimedia
Luke Humphries wygrał finał Players Championship. W Minehead, w Anglii, Luke pokonał 11-9 Michaela van Gerwena, który wygrał turniej siedem razy.

Dla Humphriesa, po wygraniu World Grand Prix w październiku i Grand Slam of Darts w zeszłym tygodniu, oznaczało to trzeci duży tytuł w krótkim odstępie czasu.

Dobry początek Van Gerwena

Kończąc na 130 punktach, będący w formie Humphries zdołał utrzymać nogę pod presją Van Gerwena. MVG również udowodnił, że jest w formie, wyrzucając 126, aby wyrównać wynik po dwóch legach. W trzecim legu Van Gerwen nie trafił trzech rzutów na breaka i Anglik ponownie objął prowadzenie. Po utrzymaniu własnego lega, Van Gerwen udał się na przerwę po wbiciu dziewięciu darterów, co dało mu prowadzenie 3-2.

Był to dziesiąty dziewiąty darter Van Gerwena w telewizji, tylko Phil Taylor rzucił więcej (11).

Przy prowadzeniu 5-3 Van Gerwen spudłował bullseye na 170, a Humphries zdołał zachować własnego lega. W drugiej sesji wszystkie legi poszły z lotkami i Van Gerwen udał się na przerwę z prowadzeniem 6-4.

Trzecia sesja rozpoczęła się od przełamania dla Holendra. Humphries został bez punktów, a Van Gerwen wykorzystał swoją passę i wyszedł na prowadzenie 8-4. Obaj zawodnicy zdołali utrzymać swoje legi i na przerwę schodzili z prowadzeniem 9-6 dla Van Gerwena.

Dla Humphriesa trzy rzuty okazały się strzałem w dziesiątkę i po raz pierwszy w meczu przełamał Van Gerwena na 9-7. Anglik wykorzystał swoje przełamanie i zbliżył się do Van Gerwena na lega. Dzięki mistrzowskiemu finiszowi 142, Humphries wygrał swój czwarty mecz z rzędu i wyrównał wynik po 18 legach. Leg później po raz pierwszy od stanu 2-1 objął prowadzenie i potrzebował jeszcze tylko jednej partii do zwycięstwa.

Obaj zawodnicy rozpoczęli od 140. Van Gerwen wbił 180 i utrzymał inicjatywę w tej partii. Z Humphriesem na 86, Van Gerwen spudłował dwa rzuty na podwójnej 16, a Humphries spudłował swojego pierwszego matchdarta. Van Gerwen spudłował jeszcze sześć rzutów, aby pozostać w meczu, zanim Humphries i tak wygrał swój trzeci turniej główny w tym roku dzięki podwójnemu 1.

"To był niesamowity mecz" - powiedział Van Gerwen telewizji iTV po meczu. "Z tej pozycji nie powinienem przegrać, ale dobra robota ze strony Luke'a".

Finały PC były ostatnim dużym turniejem przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata 15 grudnia. W przyszły poniedziałek odbędzie się losowanie PDC World Darts Championship 2024.