De Bruyne: Foden wszedł na wyższy poziom, nowa pozycja mu służy

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

De Bruyne: Foden wszedł na wyższy poziom, nowa pozycja mu służy

Foden jest w świetnej formie
Foden jest w świetnej formie Reuters
"Phil Foden udowadnia, że może osiągnąć sukces grając bardziej centralnie niż na skrzydle w Manchesterze City", powiedział Kevin De Bruyne po czwartkowym zwycięstwie 4:0 nad Brighton.

De Bruyne otworzył wynik w 17. minucie, Foden strzelił dwa razy przed przerwą, a Julian Alvarez dołożył czwartą bramkę w drugiej połowie, dzięki czemu City zbliżyło się na punkt do Arsenalu.

Foden ma na koncie 24 bramki dla City we wszystkich rozgrywkach w tym sezonie i często był wykorzystywany w bardziej centralnych rolach przez trenera Pepa Guardiolę, zwłaszcza gdy najlepszy strzelec Erling Haaland był nieobecny.

"Teraz Phil dostaje zaufanie do gry w środku pola. Nawet dzisiaj nie graliśmy z żadnym skrzydłowym, więc obaj graliśmy trochę centralnie i czasami musieliśmy iść na skrzydła" - powiedział De Bruyne.

"Zawsze był numerem 10 i trudno jest zrozumieć wszystko, co musisz zrobić w drużynie Pepa. Chodzi bardziej o strukturę, a na skrzydle masz więcej swobody. Phil robi to, co robi od sześciu, siedmiu lat. Robi to od lat i pomógł nam zdobyć tytuły. W tym sezonie wszedł na wyższy poziom".

23-letni Foden powiedział, że gra w środkowej części boiska mu odpowiada.

"Zawsze mówiłem, że widzę siebie na środku" - dodał.

"W tym roku przesunąłem się bardziej do środka i pomogło mi to w grze. To miejsce, w którym chcę rozgrywać i zdobywać bramki".

W niedzielę City zmierzy się z Nottingham Forest.