Donovan Mitchell poprowadził Cavaliers do zwycięstwa nad Boston Celtics

Donovan Mitchell był bohaterem meczu z przeciwko Boston Celtics
Donovan Mitchell był bohaterem meczu z przeciwko Boston CelticsAFP
Cleveland Cavaliers wygrali po dogrywce z Boston Celtics 118:114. Dla wicelidera Konferencji Wschodniej to trzecia porażka z rzędu. Znakomite spotkanie rozegrał Donovan Mitchell, który zdobył 40 punktów i zanotował double-dobule.

Pierwsza połowa zdecydowanie odbywała się pod dyktando Boston Celtics, którzy od samego początku narzucali swoje tempo i tuż przed przerwą prowadzili już 68:53. Ostatecznie Cavaliers dorzucili jeszcze trzy punkty i przed drugą połową Boston prowadził dwunastoma punktami.

Trzecia kwarta była bardzo wyrównana, ale Celtowie wciąż byli z przodu. Powiększyli nawet nieco przewagę i przed ostatnią odsłoną gry na tablicy widniał wynik 92:78. Wydawało się, że wiceliderzy Konferencji Wschodniej idą po pewne zwycięstwo.

Cavaliers stopniowo odrabiali stratę i tuż przed samym końcem wyszli na prowadzenie 107:106. Ostatecznie po czterech kwartach było 109:109 i o wszystkim decydowała dogrywka.

Tam lepiej spisali się Cavs i wygrali cały mecz 118:114. Było to ich drugie zwycięstwo z rzędu. Boston Celtics zanotowali trzecią koleją porażkę.

Świetnie w drużynie Kawalerzystów spisał się Donovan Mitchell,nba który zdobył 40 punktów, miał 11 zbiórek i 4 asysty.