Drużyna LeBrona przegrała z ekipą Giannisa 175:184. Rekordowy wynik Jaysona Tatuma

Giannis Antetokounmpo świętujący zwycięstwo swojej drużyny w All-Star Game, a obok niego Jayson Tatum, czyli MVP spotkaniaAFP
Mecz Gwiazd zakończył koszykarski All-Star Weekend. W Salt Lake City Team Giannis pokonał Team LeBron 184:175 i wywalczył trofeum meczu gwiazd. MVP spotkania został Jayson Tatum, który zdobył aż 55 punktów i ustanowił nowy rekord tego wydarzenia.

Przed początkiem spotkania byliśmy świadkami pierwszego w historii draftu do "Meczu Gwiazd". LeBron James i Giannis Antetokounmpo wybrali swoje drużyny i czekaliśmy na wielkie emocje.

Podczas meczu dało się zauważyć, że obie ekipy są nastawione zdecydowanie na atak, nie przykładając większej uwagi do gry defensywnej. Efektem tego był wynik 99:92 do przerwy dla drużyny Greka.

Team Giannisa kapitalnie zaprezentował się w trzeciej kwarcie i przed ostatnią odsłoną prowadził 158:141. Ostatnia była lepsza w wykonaniu Teamu LeBrona, ale nie wystarczyło to, żeby nawiązać walkę i ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 184:175.

Był to historyczny Mecz Gwiazd. LeBron James wyrównał wynik legendarnego Kareema Abdul-Jabbara i po raz dziewiętnasty wystąpił w tym wydarzeniu. Natomiast Jayson Tatum ustanowił nowy rekord punktowy podczas All-Star Game. Gracz Boston Celtics zdobył aż 55 punktów.

LeBron rozegrał niecałe 15 minut i zdobył w tym czasie 13 punktów. Giannis z powodu kontuzji wszedł tylko na jedną akcję i zdobył dwa oczka. James przegrał pierwsze spotkanie jako kapitan podczas All-Star Game. Wcześniej wygrał pięć pojedynków w takiej roli.