Fajdek dopiero szósty w PE w rzutach. Nie najlepsze wyniki polskich seniorów

Fajdek dopiero szósty w PE w rzutach. Nie najlepsze wyniki polskich seniorówPAP
Dawid Piłat zajął drugie miejsce w rzucie młotem młodzieżowców w dwudniowych zawodach Pucharu Europy w Leirii. W gronie seniorów pięciokrotny mistrz świata w tej konkurencji Paweł Fajdek był dopiero szósty.

W Portugalii pogoda nie sprzyjała zawodnikom. Z biało-czerwonych najlepiej wypadł Piłat, rzucając młot na odległość 72,42 m. Wygrał Ukrainiec Mychajło Kochan - 75,80.

W konkursie seniorów najlepszy okazał się Węgier Bence Halasz - 74,65 m. Szóste miejsce zajął Fajdek - 72,57, a bez udanej próby zawody zakończył Marcin Wrotyński.

W rzucie dyskiem Oskar Stachnik był czwarty - 61,94, a piąty Robert Urbanek - 61,77. Zwyciężył Słoweniec Kristjan Ceh z bardzo dobrym wynikiem 68,30.

W konkursie młociarek triumfowała Włoszka Sara Fantini - 73,26. Wicemistrzyni Europy Ewa Różańska zajęła szóstą pozycję - 69,18 m.

Najdalej dyskiem rzucała Niemka Shanice Craft - 64,88. Daria Zabawska uzyskała dziewiąty rezultat - 58,15 m.