Finał nie dla Katarzyny Piter. Polka odpadła w półfinale debla w Kantonie

Finał nie dla Katarzyny Piter. Polka odpadła w półfinale debla w KantoniePAP
Rozstawione z numerem trzecim Katarzyna Piter i czeska tenisistka Anastasia Detiuc odpadły w półfinale debla turnieju WTA w Kantonie. Przegrały z Japonkami Eri Hozumi i Makoto Ninomiya 2:6, 6:4, 7-10.

W pierwszym secie Piter i Detiuc niewiele mogły zrobić, szybko straciły swoje gemy serwisowe i rywalki odjechały na zbyt duży dystans.

Znacznie bardziej wyrównany był drugi set, chociaż zapowiadał się on na tak samo jednostronny. Rywalki polsko-czeskiej pary szybko objęły bowiem prowadzenie 4:1 w setach i zmierzały do zwycięstwa w meczu. Wtedy jednak przegrywające zawodniczki wygrały aż pięć gemów z rzędu i dzięki temu doprowadziły do super tie-breaka, który był trzecim setem.

W nim Japonki wyszły na komfortową przewagę i mimo że Piter i Detiuc próbowały je dogonić, to nie udało już im się choćby zrównać punktami z faworyzowaną parą.

Już w ćwierćfinale odpadły Magda Linette i Japonka Moyuka Uchijima. 31-letnia poznanianka dobrze radzi sobie natomiast w turnieju singlowym w Kantonie, w którym awansowała w czwartek do półfinału.