Fręch odpadła w drugiej rundzie w Hobart. Teraz czas na Australian Open

Fręch odpadła w drugiej rundzie w Hobart. Teraz czas na Australian OpenProfimedia
Magdalena Fręch odpadła w drugiej rundzie turnieju WTA w australijskim Hobart. W środę polska tenisistka przegrała z rozstawioną z numerem drugim Amerykanką Emmą Navarro 3:6, 3:6.

To było drugie w historii spotkanie tych tenisistek. Amerykanka zrewanżowała się za porażkę w pierwszej rundzie ubiegłorocznego US Open. W światowym rankingu Fręch jest 72., a Navarro 31.

W pierwszym secie Fręch nie mogła sobie poradzić w gemach serwisowych rywalki, a Hiszpanka bardzo pewnie wygrywała przy swoim serwisie. Dość szybko udało jej się przełamać Polkę, po czym doprowadziła seta do końca.

W drugiej partii Fręch miała swoja break pointy, a nawet udało jej się raz przełamać Navarro, ale za to sama nie była konsekwentna przy swoim podaniu, przez co w dziewiątym gemie Hiszpanka wykorzystała drugą piłkę meczową.

Dla polskiej tenisistki turniej w Hobart był ostatnim sprawdzianem przed Australian Open, który zacznie się już za kilka dni.