Girona pokonuje Cadiz, Dovbyk strzela swoją 18. bramkę i prowadzi w tabeli strzelcówProfimedia
Girona pokonała Cadiz 4:1 w lidze hiszpańskiej i traci już 10 punktów do Realu Madryt. Artyom Dovbyk strzelił swoją 18 bramkę w rozgrywkach i prowadzi w tabeli strzelców, o dwa gole wyprzedzając Jude'a Bellinghama z Realu Madryt.

Zgodnie z oczekiwaniami, Girona ruszyła na przeciwników od pierwszego gwizdka i mogła świętować już w dziewiątej minucie. Dośrodkowanie Savio trafiło do znajdującego na skraju pola karnego Erica Garcii, który wyprowadził drużynę gospodarzy na prowadzenie strzałem głową. W 22. minucie po zgrabnej kombinacji zawodników Girony piłkę w siatce umieścił Ivan Martin, a tuż przed zejściem do szatni Savio trafił w poprzeczkę.

Po przerwie gospodarze zwolnili tempo i dali się wykazać rywalom. W 71. minucie ukraiński napastnik zdobył bramkę na 3:0, po drugiej asyście Miguela Gutierreza. Pod koniec meczu nastąpiła wymiana ciosów. Gonzalo Escalante w 81. minucie po rzucie rożnym pokonał bramkarza rywali, ale niemal natychmiast odpowiedział rezerwowy Portu.

W poprzednich meczach 32. kolejki LaLiga Celta Vigo identycznym wynikiem pokonała Las Palmas, a Rayo Vallecano po dwóch pięknych trafieniach wygrało z Osasuną. Z kolei Betis odniósł zwycięstwo 2:1 z Valencią i awansował na siódme miejsce, ostatnie gwarantujące udział w europejskich pucharach. Obie bramki zdobył Perez. "Nietoperze" przegrały u siebie po raz pierwszy od końca września.