Gol Jarosława Niezgody nie pomógł. Portland Timbers odpadli z US Open Cup

Jarosław Niezgoda celebrujący wraz z kolegami trafienie na 3:2 w meczu przeciwko Real Salt LakeProfimedia
Portland Timbers przegrali przed własną publicznością 3:4 z Real Salt Lake i odpadli z US Open Cup. Jarosław Niezgoda pojawił się na boisku w przerwie przy wyniku 1:2.

Portland Timbers dobrze weszli w spotkanie, ponieważ już w 4. minucie wyszli na prowadzenie po golu Sebastiana Blanco. Goście jednak nie zamierzali składać broni i po upływie pół godziny gry wyrównali. Gola strzelił Danny Musovski. Jeszcze przed przerwą Real Salt Lake wyszedł na prowadzenie po trafieniu Andresa Gomeza.

Na drugą połowę trener gospodarzy zdecydował się przeprowadzić jedną zmianę. Jarosław Niezgoda zastąpił Sebastiana Blanco. Portland Timbers wyrównali już po trzech minutach. Gola strzelił Justin Rasmussen. Za chwilę gospodarze już prowadzili. Jarosław Niezgoda znalazł drogę do siatki po siedmiu minutach gry i wydawało się, że teraz Portland pójdzie za ciosem.

Niestety jeszcze przed upływem godziny gry goście wyszli na prowadzenie 4:3. Maikel Chang w ciągu czterech minut dwa razy znalazł drogę do siatki. Jak się później okazało, były to gole na wagę zwycięstwa i awansu do kolejnej rundy US Open Cup.

Dla Jarosława Niezgody był to drugi gol w rozgrywkach pucharowych. W poprzedniej rundzie trafił przeciwko Orange County S.C. Zanotował wtedy też asystę. Podczas zmagań w MLS zazwyczaj wchodzi z ławki.