Hiszpanie ograli Norwegię po najbardziej wyrównanym meczu turnieju

Hiszpanie ograli Norwegię po najbardziej wyrównanym meczu turniejuIHF
Nie dość, że to jedyny ćwierćfinał skończony najniższą możliwą różnicą bramek, to jeszcze dopiero po dogrywce. Hiszpanie górą i drugi raz z rzędu wchodzą do półfinału, ale i Norwegowie nie mają się czego wstydzić.

To był chyba najbardziej wyrównany pojedynek tej edycji mistrzostw świata. Hiszpania i Norwegia potrzebowały aż dwukrotnego przedłużania meczu, by wyłonić zwycięzców.

Decydujące uderzenie przypadło Hiszpanii (35:34), choć Norwegia mogła rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść bez dogrywki. W ostatnich 10 sekundach Skandynawowie grali w przewadze, ale brak ataku spowodował sygnalizację gry pasywnej. W odpowiedzi Dujshabaev zdążył trafić na 25:25 i wymusić dodatkowy czas.

W pierwszej części dogrywki nikt nie zdołał osiągnąć prowadzenia, a w drugiej rozstrzygnął dosłownie ostatni rzut meczu. Gonzalo Perez de Vargas obronił próbę Bjornsena i pozwolił Hiszpanom utrzymać przewagę. Tym samym Hiszpania awansuje do drugiego z rzędu półfinału, gdzie spotkają się z dobrymi znajomymi turniejowymi – Danią. To właśnie z nimi przegrali w 2021, również w przedostatnim meczu turnieju.

Dania bez najmniejszych problemów odprawiła Węgrów (40:23) w swoim ćwierćfinale. Z wybornym celownikiem Gidsela (dziewięć trafień) Duńczycy już pierwszą połowę kończyli z wygodną przewagą (21:12), by później jeszcze powiększyć przewagę.