Ekipy z Austrii, Czech czy Niemiec. Unia poznała rywali w fazie zasadniczej Ligi Mistrzów

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Ekipy z Austrii, Czech czy Niemiec. Unia poznała rywali w fazie zasadniczej Ligi Mistrzów

Ekipy z Austrii, Czech czy Niemiec. Unia poznała rywali w fazie zasadniczej Ligi Mistrzów
Ekipy z Austrii, Czech czy Niemiec. Unia poznała rywali w fazie zasadniczej Ligi MistrzówPAP
Mistrz Polski Re-Plast Unia Oświęcim poznał rywali w fazie zasadniczej hokejowej Ligi Mistrzów w sezonie 2024/25. Są to: Red Bull Salzburg i Klagenfurt AC z Austrii, Eisbaren Berlin i Straubing Tigers z Niemiec oraz czeski Ocelari Trzyniec i fiński Ilves Tampere.

Unia rozegra trzy mecze u siebie - z Red Bull Salzburg i dwa z niemieckimi drużynami, a z pozostałymi powalczy na wyjazdach.

Losowanie przeprowadzono w czwartek w Pradze.

W najbliższym sezonie w rozgrywkach wezmą udział 24 zespoły. W fazie zasadniczej każdy zagra sześć spotkań (rywale zostali wyłonieni poprzez losowanie). Faza play-off rozpocznie się od 1/8 finału. Na tym poziomie rozgrywek zespoły będą rywalizować ze sobą w oparciu o ogólną klasyfikację sezonu zasadniczego (pierwsza drużyna fazy zasadniczej zagra z 16. itd.).

Pierwszy mecz LM ma być rozegrany 5 września. Faza zasadnicza potrwa do 16 października, zaś finał zaplanowano na 18 lutego 2025 roku.

W minionym sezonie polski zespół nie zagrał w tych rozgrywkach. W edycji 2022/23 rywalizowały mistrz kraju GKS Katowice i Comarch Cracovia Kraków, dzięki zdobyciu rok wcześniej Pucharu Kontynentalnego. Krakowianie rywalizację w swojej grupie zakończyli na trzecim miejscu, a GKS był czwarty.

Hokejowa LM powstała w 2008 roku, a jej pierwszym triumfatorem były "Lwy" z Zurychu. W następnym sezonie z powodów finansowych rozgrywki zostały zawieszone i reaktywowane dopiero w 2014 r. W minionym sezonie w finale szwajcarski Servette Genewa pokonał 3:2 szwedzki zespół Skelleftea AIK.

Drużyny Ligi Mistrzów
Drużyny Ligi MistrzówFlashscore

Pierwszym polskim uczestnikiem była Comarch Cracovia w 2016 roku. W późniejszych edycjach udział wzięły jeszcze GKS Tychy i JKH GKS Jastrzębie. Żadnej polskiej drużynie nie udało się wywalczyć awansu do fazy pucharowej.

Oświęcimianie zdobyli tytuł mistrza Polski pokonując w finale play off GKS Katowice 4-3.