Reprezentacja Polski przegrała ze Słowenią w meczu towarzyskim w Bytomiu

Reprezentacja Polski przegrała ze Słowenią w meczu towarzyskim w BytomiuPAP
Przygotowująca się do hokejowych mistrzostw świata Elity reprezentacja Polski przegrała ze Słowenią 1:3 (0:1, 1:0, 0:2) w towarzyskim meczu rozegranym w Bytomiu. Dzień wcześniej Słoweńcy wygrali tam z biało-czerwonymi 2:0.

Trener gospodarzy Robert Kalaber dokonał kilku zmian w porównaniu z czwartkowym starciem. M.in. w bramce miejsce Davida Zabolotnego zajął czekający wciąż na polski paszport urodzony w Czechach Tomas Fucik. Szansę debiutu w seniorskiej kadrze dostał 21-letni obrońca GKS Katowice Kacper Maciaś, który zagrał w jednej drużynie z młodszym o rok bratem Krzysztofem (Prince Albert Raiders, Kanada).

Pierwsza tercja była wyrównana, ale na przerwę z jednobramkową zaliczką zjechali goście. Wypracowali ją w 16. minucie, po szybkiej kontrze skończonej przez Marcela Mahkova, który za plecami polskiego bramkarza wepchnął z bliska krążek do siatki.

Mimo sparingowego charakteru spotkania doszło na lodzie do pojedynków zapaśniczo-bokserskich.

Początek drugiej części znów przyniósł kilka dobrych kontr Słoweńców. Nie przyniosły efektów, natomiast do wyrównania doprowadził potężnym uderzeniem pod poprzeczkę Kamil Wałęga.

Polacy podbudowani trafieniem i wspierani dopingiem atakowali. Grając w podwójnej przewadze mieli okazje do wyjścia na prowadzenie, ale ostatecznie po 40 minutach był remis 1:1.

Początek trzeciej tercji przyniósł znów przewagę Słoweńców, bez zmiany wyniku. W 46. minucie kibice obejrzeli walkę na pięści Bartosza Ciury z Anże Kuraltem. Obaj zostali odesłani do szatni, a Polacy dodatkowo musieli grać w osłabieniu. Wykorzystali to rywale, zasłonięty Fucik skapitulował zmylony przez ustawionego przed nim Blaza Tomazevica.

W końcówce ciężkie chwile przeżywał golkiper gości Żan Us. Nie dał się pokonać, a losy spotkania rozstrzygnął kapitan przyjezdnych Robert Sabolic, trafiając do opuszczonej przez Fucika bramki.

Po meczu rozegrano jeszcze serię rzutów karnych. Wygrali ją biało-czerwoni 3:1.

Ostatnie wyniki reprezentacji Polski
Ostatnie wyniki reprezentacji PolskiFlashscore

Był to czwarty sprawdzian zespołu trenera Roberta Kalabera przed majowymi MŚ w Czechach. Wcześniej, w Krynicy-Zdroju, Polacy dwa razy pokonali Węgrów (5:2 i 6:2).

Słoweńcy rok temu spadli z Elity i 28 kwietnia rozpoczną walkę o powrót do grona 16 najlepszych zespołów podczas mistrzostw świata Dywizji 1A (podobnie jak Węgrzy).

Polacy mają w planie jeszcze cztery mecze sparingowe – 26 i 27 kwietnia na wyjeździe z Wielką Brytanią, 3 maja w Żylinie ze Słowacją i 7 maja generalny test w Sosnowcu z Danią.

Mistrzostwa świata Elity, w których biało-czerwoni, wezmą udział po raz pierwszy od 2002 roku, odbędą się w Czechach od 10 do 26 maja.Polacy swoje mecze grupy B będą rozgrywać w Ostrawie, a ich rywalami będą: Łotwa, Szwecja, Francja, Słowacja, USA, Niemcy i Kazachstan.

Najbliższe mecze reprezentacji Polski
Najbliższe mecze reprezentacji PolskiFlashscore

Cztery najlepsze zespoły z dwóch grup awansują do ćwierćfinału, a drużyny które zajmą ostatnie miejsce zostaną zdegradowane do Dywizji 1A.