Czechy nie zasną! We własnej hali Czesi zdobyli tytuł mistrzów świata w hokeju na lodzie

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Czechy nie zasną! We własnej hali Czesi zdobyli tytuł mistrzów świata w hokeju na lodzie

David Pastrnak (nr 88) strzelił pierwszą bramkę finału.
David Pastrnak (nr 88) strzelił pierwszą bramkę finału.AFP
Republika Czeska wygrała w niedzielny wieczór finał mistrzostw świata w hokeju na lodzie w O2 Arenie, pokonując Szwajcarię 2:0 i zdobywając swój trzynasty tytuł mistrza świata. Nasi sąsiedzi czekali na ten sukces 14 lat.

W gorącej atmosferze i przy wsparciu 17 tysięcy gardeł, finałowy mecz mistrzostw świata elity przez długi czas był wyrównany, ale zamknięty, a na pierwszy plan wysunęli się bramkarze. 

Lukas Dostal, czeski bramkarz, wybronił aż 31 sytuacji. Po drugiej stronie, ostatnia linia obrony Szwajcarii, Leonardo Genoni, również była imponująca (30 obron), zanim w końcu uległa potężnemu strzałowi Davida Pastrnaka (49. min), gwiazdy czeskiej drużyny, która gra w NHL, prestiżowej lidze północnoamerykańskiej, z Boston Bruins.

W samej końcówce meczu (59.), gdy Szwajcarzy próbowali wyrównać i musieli się otworzyć, zawodnik Toronto Maple Leafs David Kampf strzelił drugiego gola dla Czech, przypieczętowując ich zwycięstwo uderzeniem na pustą bramkę i wprawiając O2 Arenę w euforię.

Dzięki temu tytułowi, pierwszemu od 2010 roku, Czechy umacniają swoją pozycję trzeciego najbardziej utytułowanego kraju na mistrzostwach świata po Kanadzie (28 tytułów) i Rosji (27).

Szwajcarzy wyjeżdżają z turnieju ze srebrnym medalem, trzecim po 1935, 2013 i 2018 roku.

Wybrane statystyki z meczu Szwajcaria - Czechy w finale MŚ elity
Wybrane statystyki z meczu Szwajcaria - Czechy w finale MŚ elityFlashscore