Kontuzja i osłabienie Słowaków, Marincin nie zagra przeciwko Polakom w Ostrawie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kontuzja i osłabienie Słowaków, Marincin nie zagra przeciwko Polakom w Ostrawie

Marincin doznał poważnej kontuzji.
Marincin doznał poważnej kontuzji.Profimedia
Słowacki obrońca Martin Marincin zakończył sezon z powodu kontuzji. Nie pomoże swojej drużynie (Třinec) w pozostałej części finałowej serii play-off czeskiej ekstraligi, a także opuści zbliżające się mistrzostwa świata Elity w Czechach. Słowacy są w jednej grupie z Polską.

Marincin był najbardziej zapracowanym obrońcą w playoffach, średnio 23 minuty i 47 sekund, ale Třinec będzie musiał sobie poradzić bez niego w finałowej fazie sezonu. Obrońca regularnie grał w przewadze i w osłabieniu, a także zdobył cztery punkty. Jakub Jeřábek, kolejny elitarny obrońca, również nie zagra przez dłuższy czas.

"Martin ma złamany dwunasty kręg po interwencji Lukasa Sedlaka. Sezon jest dla niego skończony. Oprócz reszty playoffów opuści również mistrzostwa świata w Czechach" - napisał klub w mediach społecznościowych.

Pochodzący z Koszyc zawodnik jest w Třincu już trzeci rok, wcześniej grał za granicą. Rozegrał 236 meczów w NHL dla Edmonton i Toronto oraz 252 kolejne w AHL. Reprezentował Słowację na trzech mistrzostwach świata i dwóch igrzyskach olimpijskich, a także zdobył brązowy medal w Pekinie.

Słowacja rozegra podczas majowych Mistrzostw Świata Elity IIHF mecz z Polską 15 maja o 20:20.