Panthers pokonują Bruins i wyrównują stan serii

Zawodnicy Panthers świętują zdobycie bramki
Zawodnicy Panthers świętują zdobycie bramkiReuters
Brandon Montour zdobył dwa gole w trzeciej tercji, dzięki czemu Florida Panthers pokonali Boston Bruins 6:3 w środowym meczu pierwszej rundy playoffs.

Montour jest pierwszym obrońcą w historii Panthers, który strzelił więcej niż jedną bramkę w meczu w tej fazie sezonu. Sam Bennett otworzył wynik w swoim pierwszym meczu od 20 marca, podczas gdy Eric Staal, Carter Verhaeghe i Eetu Luostarinen również znaleźli się na liście strzelców dla Florydy.

Brad Marchand, Tyler Bertuzzi i Taylor Hall zdobyli punkty dla Bostonu, który wygrał Presidents' Trophy z rekordową w NHL liczbą 135 punktów w sezonie zasadniczym. Linus Ullmark w swoim drugim meczu z rzędu zatrzymał 24 strzały.

Hurricanes - Islanders 4:3 (pod dogrywce)

Jesper Fast zdobył bramkę na 5:03 do końca dogrywki, a Carolina objęła prowadzenie 2-0 w pierwszej rundzie playoffs Konferencji Wschodniej dzięki zwycięstwu nad Nowym Jorkiem.

Brock Nelson i Kyle Palmieri mieli po jednej bramce i asyście dla Nowego Jorku, który wyszedł z tarapatów i stanu 0:2, ale nie był w stanie utrzymać prowadzenia 3:2 w trzeciej tercji. Islanders przegrali pięć kolejnych meczów na wyjeździe.

Stars - Wild 7:3

Roope Hintz strzelił trzy bramki i miał asystę, czym pomógł Dallas wyrównać stan serii w pierwszej rundzie playoff Konferencji Zachodniej przeciwko Minnesocie w meczu numer dwa.

Evgenii Dadonov strzelił dwie bramki, Jamie Benn zanotował bramkę i asystę, Tyler Seguin również strzelił gola, a Miro Heiskanen ustanowił rekord playoffów w Dallas z czterema asystami. Jake Oettinger obronił 23 uderzenia dla Stars.

Oskar Sundqvist, Marcus Johansson i Frederick Gaudreau zdobyli punkty dla Wild. W bramce Minnesoty stanął Marc-Andre Fleury, który obronił 24 strzały.

Oilers - Kings 4:2

Klim Kostin przełamał remis w trzeciej tercji, a Leon Draisaitl strzelił jednego gola i dodał dwie asysty. Gospodarze z Edmonton pokonali Los Angeles i wyrównali stan rywalizacji w pierwszej rundzie playoff Konferencji Zachodniej na 1-1.

Derek Ryan i Evander Kane również zdobyli punkty dla Oilers, a bramkarz Stuart Skinner obronił 22 uderzenia. Phillip Danault i Gabriel Vilardi zdobyli punkty dla Kings. Bramkarz Joonas Korpisalo zatrzymał 33 strzały. Seria będzie kontynuowana w piątek w Los Angeles meczem numer trzy.

Po tym jak jego drużyna straciła przewagę dwóch bramek, Kostin zdobył zwycięskiego gola w trzeciej tercji. Draisaitl wymusił stratę na środku boiska i wysłał Kostina do ataku. Kostin podszedł do lewego koła i oddał strzał z nadgarstka tuż przy słupku, zdobywając swoją pierwszą bramkę w rozgrywkach.